Szczegóły obozu

Chcesz poznać najpiękniejsze ściany w Europie?

Robiłeś kurs taternicki, ale cały czas potrzebujesz wsparcia?

Kończyłeś już dawno temu kurs taternicki i potrzebujesz odświeżenia wiedzy i umiejętności?

Szukasz partnera na górskie wspinanie?

Wspinanie , wspinanie, odpoczynki, wieczory na kampie w dolinach lub w kamperze na przełęczach  w otoczeniu potężnych ścian.
To wstępny plan na ten obóz a plan szczegółowy napisze pogoda i Wasze umiejętności.

Na obozie może być maksymalnie sześć osób. Od czterech osób do waszej dyspozycji będzie instruktor taternictwa lub alpinizmu  PZA. Jeżeli na obozie będzie mniej osób to będzie się Wami opiekował nasz instruktor prowadzący Kurs taternicki. Na pierwsze wspinanie pójdziecie na jakąś krótszą (jak na Dolomity – czyli ok 7 wyciągów) drogę w otoczeniu Cortiny d’Ampezzo albo na bardzo krótką z cyklu „klasyk na Cinque Torri”. Zunifikuje Waszą wiedzę asekuracyjną w podstawowym zakresie, zobaczy co w trawie piszczy, połączy Was w pary i będzie do Waszej dyspozycji  w ścianie lub w okolicy pod radiem w kolejnych dniach gdy już się rozwspinacie. Instruktor będzie kierował Waszym wspinaniem dobierając go do Waszych umiejętności i pogody – on jest w tym fachowcem. Jeżeli będziecie chcieli pójść na  trudną lub/i długą drogę a będzie wolny to podpowie w ścianie jak się nie pogubić i jak najlepiej rozwiązać trudności. Jak będzie miał swoją grupę kursową to będziecie mogli się wspinać na drogach obok, razem podchodzić a w zejściu pomoże nakierowując radiem. Pomoże też, gdy będziesz miał dylemat jak iść, albo już się zapchasz:), odtrąbi odwrót gdy pogoda zmieni się niespodziewanie, pomoże w podejściu czy zejściu. Naszą aspiracją jest wychowywać samodzielnych taterników/alpinistów ze wsparciem po kursie, ale nie zrobimy wszystkiego za Ciebie. Wieczorem w przeddzień wspinania Instruktor przeprowadzi odprawę, omówi schematy, podejścia, zejścia, itd.. Jednym słowem cała nasza wiedza logistyczna jest do Waszej dyspozycji, niemniej wymagamy Twojego zaangażowania a instruktor nie będzie pełnił roli przewodnika. Naszym zadaniem jest doradzanie Wam na jakie dogi warto pójść, jakie są ładne a jakie takie sobie lub po prostu kruche, jak pod nie podejść, jak zejść, jaki zabrać sprzęt, o której wyjść, kiedy odpoczywać, zarezerwuje noclegi. Pomożemy Wam stać się samodzielnymi w górskim fachu jeżeli jeszcze po kursie taternickim potrzebujesz wsparcia niemniej musisz się już wspinać na poziomie co najmniej 5 kowym -OS.

Dolomity to rozległe pasmo, dzieli się na kilka mniejszych rejonów. Wg nas oferuje najpiękniejsze ściany i najpiękniejsze drogi w całej Europie. Dzięki absolutnie pionowym ścianom i krótkim podejściom możemy cieszyć się estetycznym wspinaniem praktycznie dzień po dniu. Drogi są częściowo ubezpieczone ale trzeba dokładać bardzo dużo własnych przelotów, zdecydowanie więcej niż w Austrii czy w Tatrach. Działać będziemy głównie w okolicy Cortiny d’Ampezzo, w rejonach Tafana di Rozes, Lagazuoi i Nuvolao, chociaż nie wykluczam, że przejedziemy jeszcze gdzieś indziej…

jak dojechać?

Musisz jedynie dostać się do Krakowa. Stąd zabierzemy cię samochodem. Dojazd na miejsce trwa ok. 12 godzin z godzinną przerwą, na rozprostowanie kości gdzieś po drodze. Dlatego wyjedziemy z Krakowa o 8 rano. Zbiórka w Borku Fałęckim, przy pętli autobusowej na stacji BP.

Na dojazd musimy się niestety zrzucić. Koszt na osobę w obie strony to 450-700 zł, w zależności od tego, którym samochodem pojedziemy i ile będzie w nim siedziało osób. Składa się na to paliwo (samochody są duże…), autostrady (Czechy, Słowacja, Austria) itp.

Wieczorem będziemy w Cortinie d’Ampezzo, a jeżeli pojedziemy kamperem to zatrzymamy się  w okolicach przełęczy Fallcarego bezpośrednio pod ścianami na które będziemy się wspinać w kolejnych dniach. W obu wersjach czeka nas miła niespodzianka: nigdzie nie będziemy podchodzić, rozłożymy śpiwory i możemy robić kolację.

spanie

Mamy dwie wersje: dla malej grupy do 4 osób i dla większej 6 osobowej:

Małą grupą zwyczajowo śpimy bezpośrednio w okolicach przełęczy Fallcarego  w wynajętym w Polsce kamperze. Koszt wynajmy kampera zrekompensuje spanie bez opłat na przełęczy w niesamowitym klimacie serca gór, preferujemy tą wersję bo mamy pełen komfort jaki daje kamper, dodatkowo dostęp do świeżej wody na miejscu i nie tracimy czasu na podjazdy i zjazdy na kemping -1 godzina więcej na  odpoczynek każdego dnia. Kempingi  będą naszym domem przy większej grupie i znajdują się w Cortinie d’Ampezzo do której trzeba będzie każdorazowo zjechać  po wspinaniu  około 30 minut. Koszty kempingów to ok 12Eur/doba.

Ponieważ nie musimy nic nosić, więc weźmiemy z Polski lub  Czech  wszystko, co tylko będziemy potrzebować na pierwsze trzy dni. Do większego sklepu poniżej  Cortina d’Ampezzo mamy kilkadziesiąt minut z przełęczy Fallcarego, gdzie ceny są nieco wyższe niż w Polsce, ale jedzenie bardziej włoskie.

Ponieważ to nie jest kurs tylko obóz dla osób już wspinających się samodzielnie to powinieneś mieć własny sprzęt.
Jeżeli będzie Ci czegoś brakowało to mogę ew. pożyczyć, ale to naprawdę w ostateczności.

sprzęt osobisty:

lekki plecak (ok. 40 l)

uprząż

kask

buty wspinaczkowe

4 karabinki zakręcane

2 repiki 120 i 160 cm

kubek asekuracyjny

woreczek z magnezja

mailon do zjazdu

czołówka+ zapas bateri

 

sprzęt na zespół:

lina połówkowa 2x 60m

ekspresy 8 szt

expresy górskie 60cm 4 szt

karabinki zwykłe 6szt

taśmy 5 szt

sztywne linki z kevlaru 100-120cm 5 szt o średnicy od 3mm do 6 mm

kostki 12 szt

camaloty 6 sztz karabinkami

tricamy 4 sztuki różowy do niebieskiego

namiot *

 

rzeczy osobiste

karimata *

menażka*

patelnia*

palnik*

butla*

kubek *

sztućce *

śpiwór- komfort około 0 Celsiusza

rzeczy do mycia+crocsy+ręcznik

okulary przeciwsłoneczne

apteczka-lekarstwa własne

parasol

termos

ubrania:

spodnie do wspinania 2 szt

spodnie od deszczu

kurtka od deszczu

krótkie koszulki

bielizna

skarpety

polar

ciepły primalof

buty podejściowe poniżej kostki typu Scarpa Mythos

dowód osobisty lub paszport
ubezpiecznie OC, i od akcji z użyciem górskich służb ratunkowych ze śmigłowcem włącznie typu Bezpieczny Powrót PZU
jeżeli nie skończyłeś jeszcze 18 lat to potrzebujesz pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w obozie

*nie obowiązuje w wersji z kamperem

program

1.dojazd
2. wspinanie
3. wspinanie
4. wspinanie
5. wspinanie
6. wspinanie
7. wspinanie
8. wspinanie
9. powrót

 Oczywiście po kilku dniach odpoczynek, zakupy.

rok 2020

tur 1: 11-19.07
tur 2: 08-16.08

cena: 1750 zł

 

Cena obozu obejmuje:

 • ubezpieczenie NNW do kwoty 5.000 zł,
 • opiekę instruktora,
 • wspinanie „do bólu”,
 • możliwość wypożyczenia sprzętu (lina, ekspresy, karabinki osobiste i przyrząd, uprząż, kask).

Cena obozu nie obejmuje:

 • dojazdu (ok. 450-700 zł)
 • noclegów na kampingu (ok. 12 euro/noc),
 • wyżywienia (własne),
 • wydatków natury osobistej,
 • ubezpieczenia na wypadek konieczności korzystania z miejscowych zagranicznych wysokogórskich służb ratunkowych włącznie z opcją użycia helikoptera, kosztów leczenia w szpitalu, oraz OC. Najlepsza specjalistyczna całoroczna ochrona na rynku to Bezpieczny Powrót PZU oraz członkostwo w klubie Alpenverein Polska ( korzystne również w przypadku noclegów w alpejskich schroniskach-zniżki do 50% na noclegi). Warunki co najmniej takich ubezpieczeń są konieczne w innych ubezpieczaniach krótkoterminowych. Nie zapomnij się ubezpieczyć przed wyjazdem bo przelot do szpitala ze skręconą kostką może być najdroższa taksówką w twoim życiu.

Rezerwacja „na szybko” – na dole strony

 

Procedura rezerwacji:
 1. wybierasz dostępny termin i ilość potrzebnych miejsc,
 2. wypełniasz pola z danymi,
 3. potwierdzasz i wysyłasz tym samym wstępną rezerwację,
 4. przesyłasz na wskazane konto bezzwrotną opłatę za organizację obozu w wysokości 300 zł,
 5. w momencie otrzymania Twojego przelewu dostaniesz maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca, fakturę za wniesioną opłatę i wszystkie informacje logistyczne.

Pamiętaj że:

 • miejsca są zablokowane dla Ciebie przez trzy dni; masz wtedy czas na zrobienie przelewu opłaty za organizację obozu, po trzech dniach miejsce zwalniamy dla innych,
 • jeżeli robisz rezerwację tuż przed wyjazdem (7 dni), to powinieneś/powinnaś wpłacić od razu całość kwoty,
 • 7 dni przed obozem otrzymasz mailowe przypomnienie wraz z prośbą o dopłatę pozostałej części oraz numer konta podmiotu odpowiedzialnego za Twój wyjazd,
 • po jej wpłynięciu dostajesz potwierdzenie uczestnictwa w obozie oraz fakturę.

Dodatkowo:

 • jeżeli nie skończyłeś/-aś 18 lat, musisz mieć pisemną zgodę rodziców na wyjazd,
 • potrzebujesz trochę humoru i chęci do zdobywania wiedzy,
 • nie oczekujemy od Ciebie ponadprzeciętnej wydolności fizycznej, jednak chcielibyśmy wiedzieć o wszystkich dolegliwościach zdrowotnych, które mogły by uniemożliwić swobodne uczestnictwo w programie obozu. Wszystkie informacje będą poufne i tylko do wiadomości Instruktorów prowadzących szkolenie,
 • zapisując się na obóz i wysyłając opłatę za jego organizację równocześnie akceptujesz Regulamin kursów, szkoleń i obozów.

rok 2020

Kilimanjaro Szkoła Wspinania

Skontaktuj się z nami i wybierz kurs

+48 576 012 515

biuro@kilimanjaro.com.pl

Lusina, ul. Zdrojowa 126, 30-698 Kraków