Szczegóły obozu

Masz już dość ładowania na panelu?

Marzą Ci się chwyty naturalnie rzeźbione dla wspinaczy?

Chcesz doładować się pozytywną energią i słońcem?

 

Na Sycylii jest kilka tysięcy wyjątkowych dróg wspinaczkowych o zróżnicowanych trudnościach, szum morza, unikalny klimat, o dziwo spokojni i gościnni Sycylijczycy. Sycylia rozwija się bardzo dynamicznie i jest to obecnie jedno z ważniejszych miejsc na wspinaczkowej mapie Europy. Drogi nie są wyślizgane, a śródziemnomorski klimat i jakość skały oferuje wspinanie w pomarańczowym wapieniu i po unikalnych tufach. Są to wspinaczkowe wakacje z dala od ruchliwych miast czy zatłoczonych popularnych plażowych miejscówek wakacyjnych – tu znajdziemy ciszę i spokój, a spotkane towarzystwo to praktycznie tylko miłośnicy wspinaczki.

Co się będzie działo ?

Jesteśmy instruktorami PZA , ale tym razem nie będziemy się dużo szkolić, na obóz zapraszamy wspinaczy umiejących już prowadzić i asekurować, oraz wspinających się na sekcjach lub będących po kursie skałkowym. Pierwszego dnia zunifikujemy Twoją wiedzę asekuracyjną (asekurowanie, przewiązanie do zjazdu, wpinki, zjazd z pojedynczego spita), po to żebyście wspinali się bezpiecznie i ze sprawdzonymi partnerami.
Nasza rola na obozie to przede wszystkim rola opiekuna grupy, osoby organizującej logistykę na miejscu, od Twojego przylotu do wylotu. Przed przylotem pomożemy Ci kupić bilety lotnicze w sprawdzonych i korzystnych opcjach cenowo-logistycznych. Zadbamy o zabranie przez Ciebie odpowiedniej ilości sprzętu, gdyż będziecie wspinać się na własnym sprzęcie a nie każdy musi przywozić linę i 20 ekspresów.

Zarezerwujemy w dobrej cenie apartamenty czy bungalow z klimatyzacją w jednej ze sprawdzonych lokalizacji.
Będziemy mieszkać w pensjonacie lub bungalowie o standardzie europejskim **/***. W pokojach jest zasięg sieci internetowej, toaleta, natrysk w apartamencie, mała kuchnia, balkonik z widokiem na morze.

Jeżeli nie będziesz miał partnera to pomożemy Ci go dobrać z grupy jaka się stworzy, będziemy Was miksować w trakcie tak, byś na obozie poznał/ła swoich przyszłych (być może) partnerów wspinaczkowych. Będziemy chodzić lub jeździć całą grupą w sektory, przy tych bardziej odległych czy ustronnych pokażemy Ci jak w nie trafić i w ten sposób zaoszczędzimy drogi „na skróty”. Będziemy się z Tobą wspinać i podpowiadać patenty na drogach, przy trudnym dla Ciebie RP powiesimy Ci ekspresy. Doradzimy jak się odżywiać i jak odpoczywać, by kolejne dni były coraz bardziej efektywne. Po wspinaniu pokażemy dzikie sycylijskie plaże, gdzie odpoczynek zaraz po wspinaniu jest najlepszą regeneracją. Wieczorami będziemy chodzić do sprawdzonych knajpek na smaczne posiłki. Wynajmiemy dla nas samochód do przemieszczania się na miejscu, (skuterów nie polecamy z uwagi na wypadki). Jeżeli będziesz mieć jakieś problemy mięśniowe, stawowe czy więzadłowe to doradzimy Ci jak sobie z tym poradzić. Natomiast jeżeli dotkną Cię inne poważne problemy zdrowotne. to zadbamy o lekarza. W razie jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia wspinaczkowego udzielimy pierwszej pomocy i ściągniemy specjalistyczne służby ratunkowe. Pod koniec wyjazdu zadbamy o odprawę lotniczą, wydruk biletów lotniczych i zamówimy taksówkę na prom czy lotnisko.

Jest jeszcze kilka spraw, które niesprawdzone mogą położyć się cieniem na pierwszym samodzielnym wyjeździe na Sycylie. Dlatego warto pojechać na obóz i mieć fajne wakacje wspinaczkowe bez płacenia frycowego.

program obozu:

1 dzień wylot
2 dzień: wspinanie
3 dzień wspinanie
4 dzień wspinanie
5 dzień wspinanie
6 dzień wspinanie
7 dzień wspinanie
8 dzień wylot do Krakowa

Oczywiście czeka Nas co najmniej jeden dzień przerwy (rest wspinaczkowy) w programie obozu, który wykorzystamy na zwiedzanie wyspy czy inną preferowaną przez Was formę odpoczynku.

Warto się do tych wczasów przygotować podbudowując w Polsce parametr wytrzymałości i rozwspinania (przydaje się rozwspinanie ze ścianki). Będziecie się wspinać ile będziecie chcieli, ale dobrze jest każdego dnia zrobić 4-6 dróg tak żeby czwartego dnia wszyscy mieli odpoczynek. Zalecamy okres przygotowawczy przedwyjazdowy jak najdłuższy. Jeżeli jednak nie będziesz miał przed wyjazdem czasu na regularny trening to nawet kilka dni w skałkach czy na ściance zwiększy zdecydowanie Twój komfort wspinania.
Nie wymagamy od uczestników obozu ponadprzeciętnej kondycji i sprawności fizycznej, jeżeli jednak posiadasz jakiekolwiek dolegliwości zdrowotne, które mogą uniemożliwić Ci swobodne uczestniczenie w obozie to musimy o tym wiedzieć!

Rzeczy do zabrania i sprzęt

Ponieważ to nie jest kurs tylko obóz dla osób już wspinających się samodzielnie to powinieneś; mieć własny sprzęt. Jeżeli będzie ci czegoś brakowało to mogę ew. pożyczyć, ale to naprawdę w ostateczności.

sprzęt

Przed wyjazdem dogramy kto co zabiera ze sprzętu wspólnego jak lina, expresy, taśmy
lina minimum 70m
uprząż
buty wspin.
sprzęt osob.
ekspresy 12-14szt
karab. zwykł. 4-6szt
taśmy 4szt
magnezja + woreczek
kask-opcjonalne

weź ze sobą koniecznie
dowód osobisty lub paszport-ważne co wpisałeś w bilecie lotniczym
bilet na samolot
jeżeli nie skończyłeś jeszcze 18 lat to potrzebujesz pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w obozie

rzeczy do zabrania:
Pieniądze- euro/ złotówki
karty płatnicze
bielizna, skarpetki
kąpielówki, strój kąpielowy
okulary przeciwsłoneczne z ochroną UV,
kurtka od deszczu
adidasy
lekkie obuwie domowe przydatne pod prysznic i na plażę typu croksy
telefon+ ładowarka
krótkie koszulki
polar lub primaloft
plecak (ok. 35-40 l)
spodnie do wspinania
czołówka
torba podróżna na spakowanie całości bagażu lekarstwa własne
parasol
rzeczy do mycia
czapka aparat fotograficzny
pomadka do ust
krem przeciwsłoneczny

rok 2019
tur 9: 25.10-01.11 – cena 1650zł
tur 10: 29.11-06.12
rok 2020
tur 1: 11-18.01
tur 2: 08-15.02
tur 3: 07-14.03
tur 4: 04-11.04
tur 5: 25.04-02.05 – cena 1650 zł
tur 6: 30.05-06.06
tur 7: 27.06–04.07
tur 8: 03-10.10
tur 9: 31.10-07.11 – cena 1650 zł
tur 10: 28.11-05.12

cena: 1.450 zł

 

Cena obozu obejmuje:

 • ubezpieczenie NNW do kwoty 5.000 zł,
 • opiekę pilota – instruktora w czasie całego pobytu łącznie z odbiorem z lotniska,
 • wspinanie „do bólu”

Cena obozu nie obejmuje:

 • przelotu (350-700 zł w obie strony),
 • kosztów wynajęcia samochodu (ok. 60 euro),
 • noclegów (ok. 80-100 euro),
 • wyżywienia (bistra oraz restauracyjki oferują posiłki w cenie 4 euro za śniadanie i 6-9 euro za kolację; można gotować w kuchni z lokalnych produktów, jest kilka marketów i straganów, a ceny w nich nie odbiegają znacząco od cen w polskich kurortach),
 • wydatków natury osobistej,
 • ubezpieczenia na wypadek konieczności korzystania z miejscowych zagranicznych wysokogórskich służb ratunkowych włącznie z opcją użycia helikoptera, kosztów leczenia w szpitalu, oraz OC. Najlepsza specjalistyczna całoroczna ochrona na rynku to Bezpieczny Powrót PZU oraz członkostwo w klubie Alpenverein Polska ( korzystne również w przypadku noclegów w alpejskich schroniskach-zniżki do 50% na noclegi). Warunki co najmniej takich ubezpieczeń są konieczne w innych ubezpieczaniach krótkoterminowych. Nie zapomnij się ubezpieczyć przed wyjazdem bo przelot do szpitala ze skręconą kostką może być najdroższa taksówką w twoim życiu.

Rezerwacja „na szybko” – na dole strony

 

Procedura rezerwacji:
 1. wybierasz dostępny termin i ilość potrzebnych miejsc,
 2. wypełniasz pola z danymi,
 3. potwierdzasz i wysyłasz tym samym wstępną rezerwację,
 4. przesyłasz na wskazane konto bezzwrotną opłatę za organizację obozu w wysokości 300 zł,
 5. w momencie otrzymania Twojego przelewu dostaniesz maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca, fakturę za wniesioną opłatę i wszystkie informacje logistyczne.

Pamiętaj że:

 • miejsca są zablokowane dla Ciebie przez trzy dni; masz wtedy czas na zrobienie przelewu opłaty za organizację obozu, po trzech dniach miejsce zwalniamy dla innych,
 • jeżeli robisz rezerwację tuż przed wyjazdem (7 dni), to powinieneś/powinnaś wpłacić od razu całość kwoty,
 • 7 dni przed obozem otrzymasz mailowe przypomnienie wraz z prośbą o dopłatę pozostałej części oraz numer konta podmiotu odpowiedzialnego za Twój wyjazd,
 • po jej wpłynięciu dostajesz potwierdzenie uczestnictwa w obozie oraz fakturę.

Dodatkowo:

 • jeżeli nie skończyłeś/-aś 18 lat, musisz mieć pisemną zgodę rodziców na wyjazd,
 • potrzebujesz trochę humoru i chęci do zdobywania wiedzy,
 • nie oczekujemy od Ciebie ponadprzeciętnej wydolności fizycznej, jednak chcielibyśmy wiedzieć o wszystkich dolegliwościach zdrowotnych, które mogły by uniemożliwić swobodne uczestnictwo w programie obozu. Wszystkie informacje będą poufne i tylko do wiadomości Instruktorów prowadzących szkolenie,
 • zapisując się na obóz i wysyłając opłatę za jego organizację równocześnie akceptujesz Regulamin kursów, szkoleń i obozów.

rok 2019

rok 2020

Kilimanjaro Szkoła Wspinania

Skontaktuj się z nami i wybierz kurs

+48 576 012 515

biuro@kilimanjaro.com.pl

Lusina, ul. Zdrojowa 126, 30-698 Kraków