Szczegóły obozu

 • chcesz uciec przed jesienną pluchą?
 • tęsknisz za słońcem przy przedłużającej się zimie i smogu?
 • chcesz połączyć udane wakacje i wspinanie
 • zapraszamy na Kalymnos, gdzie tygodniowy wypad naładuje cię  słońcem i energią!

Masz wątpliwość zobacz film o Kalymnos 

Na małej greckiej wyspie Kalymnos jest prawie cztery tysiące dróg wspinaczkowych, o zróżnicowanych trudnościach, unikalny klimat, międzykontynentalne towarzystwo wspinaczkowe, spokojni i gościnni wyspiarze, szum morza, klimaciarskie greckie restauracyjki. To najlepsze miejsce do wspinania na świecie gdy chcesz połączyć każdego dnia, pewną pogodę, zjawiskowe wspinanie,  pływanie w morzu,  pyszne jedzenie i wspinaczkowo-wakacyjną energię jaką daje to miejsce.

Nie eksperymentujemy z uczestnikami obozów na Kalymnos–wiemy co działa a co nie bo zanim zaprosiliśmy Was na Kalymnos sami wielokrotnie to sprawdziliśmy. Bo choć Kalymnos to przepiękna wyspa z oceanem zjawiskowej skały to jednak jest tam kilka brzydkich sektorów i niebezpiecznych asekuracyjnie dróg. Gościnni wyspiarze mają często już azjatyckie  podejście do spraw czystości i odpowiedniości za rezerwacje dlatego pensjonaty mają różnorodny standard i nie jest on wprost uzależniony od ceny jak i nie wszystkie restauracje podają pyszne i bezpieczne jedzenie. Z nami nie będziesz ryzykował mamy to dobrze sprawdzone bo naszą aspiracją jest dzielić się Wami doświadczeniem tak żeby Wasz wyjazd był jak najbardziej udany pod wieloma względami.

Bezpieczeństwo:

Na obozy na Kalymnos nie zapraszamy przypadkowych osób z uwagi na bezpieczeństwo uczestników.  Na obóz zapraszamy wspinaczy umiejących już wspinać się dolną asekuracją, lub takich którzy chcą się tego nauczyć sprawnie w naturalnej skale,  ale już  posiadających rzetelną wiedzę jak należy asekurować partnerów czyli osoby po  kursach skałkowych lub wspinających się na sekcjach u instruktorów PZA.

Na obozy na Kalymnos wysyłamy tylko instruktorów  PZA naszej szkoły,  bo posiadana przez nich wiedza o bezpiecznej asekuracji, technice wspinania w naturalnej skale i zasadach treningowych na takim wyjeździe jest ogromna.  Nie będziemy Was szkolić jak na kursie skałkowym, jednak pierwszego dnia w przygotowanym przez nas miejscu (specjalnie do tego celu) zunifikujemy Waszą wiedzę – poprawna asekuracjakontrola partnerska, komendy, wpinki, agrafka, wycof, przewiązanie, zjazd po ukosie lub w przewieszeniu, likwidacja expresów na wędkę. Dla osób po kursie wspinaczki wielowyciągowej lub taternickim odświeżymy wiedze z zakresu wspinania wielowyciągowego i zjazdów z przesiadką jeżeli będziecie chcieli wspinać się wielowyciągowo. To doszkalanie jest po to żebyście  wspinali  się bezpiecznie  i  z odświeżoną wiedzą, ale i dla naszego większego komfortu pracy. Tego dnia równie łączymy was w pary wspinaczkowe uwzględniając Wasze umiejętności, wagę i doświadczenie wspinaczkowe.

Na Kalymnos chcemy  zapewnić Wam jak największe bezpieczeństwo, dlatego między innymi  nie wynajmujemy skuterów( choć wyspa z tego słynie), bo choć nigdy nie mieliśmy na nich wypadków to  widzieliśmy ich tam wiele. Będziemy korzystać z lokalnego transportu  i mieszkać w takiej lokalizacji  by do sektorów wspinaczkowych nie było daleko na piechotę z kwatery. Na jeden z restowych dni wynajmiemy samochód, dzięki któremu poznacie odległe zakątki wyspy.

Jako instruktorzy kładziemy nacisk na profilaktykę jednak jeżeli będziesz mieć jakieś problemy mięśniowe, stawowe czy więzadłowe to doradzimy Ci jak sobie z tym poradzić, jeżeli dotkną Cię  poważne nagłe problemy zdrowotne jak choćby ukąszenie owada typu osa to zadbamy o lekarza i leki histaminowe. W razie jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia wspinaczkowego udzielimy pierwszej pomocy i ściągniemy specjalistyczne służby ratunkowe. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników nasze grupy na obozie to maksymalnie 6 osób!

 

Podnoszenie umiejętności wspinaczkowo-technicznych:

W kolejnych dniach rola instruktora się nie kończy- cały czas dbamy o Wasze bezpieczeństwo, jednak przejmujemy kolejną rolę  trenerską bo posiadamy również duże doświadczenie metodyczne  w nauczaniu technik wspinania w naturalnej skale. Wiemy jak uczyć osoby zaczynające swoje wspinanie zaraz po kursie skałkowym na poziomie 5a-5c, wiemy co potrzebują zmienić osoby z poziomu 6a-6b+, ale również jako dobrzy wspinacze wiemy jak uczyć tych, którym marzy się zjawiskowe wspinanie po tufach  i stalaktytach na Kalymnos z poziomu 6c-7c.

Kilka dni pod okiem doświadczonego oudorowego instruktora i trenera wspinaczkowego pozwoli dać Wam trafne rady o dalszym Waszym rozwoju wspinaczkowym. Nasi kursanci wracali już na nasze obozy nawet kilkakrotnie na Kalymnos zawsze podnosząc swoje życiówki i oczywiście nie jest to tylko nasza zasługa a przede wszystkim sprawdzonych trenerów w wielu miastach do których po obozach odsyłamy kursantów. Doradzimy zarówno w czasie wspinania jak i po nim jak się odżywiać i jak odpoczywać, by kolejne dni były coraz bardziej efektywne.

Zwiększenie Waszej motywacji i  zaangażowania wspinaczkowego:

W czasie obozu na Kalymnos dla osób, które chcą i są na poziomie co najmniej 6a  OS organizujemy motywującą towarzyską grę wspinaczkową „ Rock Crasher”. Jest to gra wspinaczkowa wymyślona przez Mariusza Kopackiego i udoskonalana przez nas, naszych przyjaciół i kursantów w czasie kilkunastu lat prywatnych wyjazdów wspinaczkowych i kilku lat obozów. Celem gry jest podniesienie motywacji wspinaczkowej, przekraczanie własnych barier fizycznych i psychicznych, zoptymalizowanie wyjazdu wspinaczkowego  w ilość, trudność  i długość pokonywanych dróg wspinaczkowych. Gra dostarcza wielu emocji  w której każdy uczestnik walcząc  z samym  sobą  i swoim skalibrowanym „Everestem”  rywalizuje z innymi. Każdego dnia odbywa się podsumowanie wyników i finalne zwycięstwo największego taktyka i  fajtera na obozie. Gra uczy stylów wspinaczkowych, pokazuje jak istotne na wspinaniu są: dobór celów do kolejnego dnia wspinaczkowego, rozgrzewka, taktyka, odżywiania, regeneracja, praca z przewodnikiem, dodatkowo uczy poprawnych postaw i zachowań w  czasie samego wspinania. Gra usprawnia planowanie strategii wspinaczkowej na  przyszłość. Zwycięzca gry otrzymuje nagrodę Kilimanjaro Rock Crasher.

Logistyka:

Dodatkową nasza rolą na obozie to rola osoby organizującej logistykę na miejscu, od Twojego przylotu do wylotu.  Przed przylotem pomożemy ci kupić bilety lotnicze w sprawdzonych i korzystnych opcjach  cenowo- logistycznych. Zadbamy o zabranie przez Ciebie odpowiedniej ilości sprzętu, gdyż będziecie wspinać się na własnym sprzęcie i nie każdy musi przywozić linę i 24 ekspresy.

Na miejscu zarezerwujemy w cenie około 10 euro,czyste i ciche apartamenty w jednym ze sprawdzonych osobiście pensjonatów w niedalekiej odległości od sektorów, plaży i restauracji. Standardowo mieszkamy w standardzie dwugwiazdkowym to znaczy w pokojach jest zasięg sieci internetowej, toaleta, prysznic, mała kuchnia, balkonik najczęściej z widokiem na morzePokoje i łazienka  są co 2-3 dni sprzątane. Jeżeli masz jednak wyższe oczekiwania noclegowe to już wielokrotnie nasze obozy dla części lub wszystkich uczestników organizowaliśmy w hotelach o standardzie cztero gwiazdkowym. Lokalizacyjnie pensjonatów tak dobieramy  by znajdowały się w bezpośredniej lokalizacji takich hoteli.

 

 

Obóz na Kalymnos bez wspinania na Tolendos nie może mieć miejsca więc zorganizujemy transport na Tolendos (wyspa wspinaczkowa obok Kalymnos).

Pod koniec wyjazdu, sprawdzimy prognozy pogody i w przypadku pogodowego zagrożenia pływania promu z Kalymnos na Kos  wcześniej wyjedziecie na Kos by na pewno zdążyć na samolot. Pomożemy Wam znaleźć noclegi na Kos.

Zadbamy o wydruk biletów lotniczych, pokażemygdzie kupić bilety na prom  i zamówimy  taksówkę, która przyjedzie na umówioną godzinę i zawiezie Was do portu w drodze na samolot – w końcu to Grecja:)

 Kalymnos z dziećmi:

Dodatkowo dla osób które chcą przyjechać na obóz z rodziną i dziećmi  lokujemy się w niedalekiej odległości od przedszkola dla dzieci wspinaczy. Takie przedszkole działa na Kalymnos od trzech lat i pozwala cieszyć się wspinaniem mając pewność że dzieci są pod dobrą opieką. Ta wersja trochę kosztuje jednak okazuje się że są to mniejsze koszty niż wyjazd z teściową do opieki J. W  Monster Caffe   bo o nim mowa jest też druga opcja kawiarni w której możesz pracować zdalnie ty lub twoja druga połowa w czasie gdy tuż obok animator zajmuje się dzieciakami na super placu zabaw za symboliczną opłatą 3 euro.

Pogoda:

Tak dobieramy terminy obozów by mieć największa pewność dobrej wspinaczkowej pogody  z możliwością kąpieli w morzu. Bo  choć lokalizacja Kalymnos na morzu Egejskim sprawia , że ciężkie załamania pogody z morza północnego już tam nie docierają, a wyspa często jest pod wpływem wyżu kontynentalnego z Azji, to jednak są tam czasami upały i w końcu kiedyś leje.

Redukcja kosztów:

Na samą wyspę trzeba dolecieć co może być droższe niż lot na Sycylię czy do Hiszpanii. Odpowiedni wcześnie kupiony bilet sprawia jednak że Kalymnos wcale nie jest droższe  od Hiszpani, Francji,  Sycyli, Sardyni czy Korsyki i jest to jeden z warunków obniżenia kosztów wyjazdu. Dodatkowo na miejscu staramy się obniżyć Wasze koszty pobytu bez straty jakości i tak np. Kalymnos nie wymaga wynajmu samochodu czy skutera przy krótkim 7 dniowym wyjeździe wspinaczkowym. Restauracje są jak  wszędzie drogie, tanie i bardzo tanie a jakość nie zawsze powiązana jest z ceną, wręcz czasami bywa inaczej.  Wiemy gdzie kuchnia jest z lokalnych produktów,  gdzie się nie zatrujecie bo flora bakteryjna jest już trochę inna od naszej europejskiej, czy wręcz zdążają się przeterminowane dania, niestety wiemy też gdzie  dopisują do rachunku spore kwoty.   W Massurri gdzie mieści się najwięcej restauracji wiele jest nowych my wybieramy stare Greckie z tradycją i nie koniecznie w Massurii niemniej wyjazd jest wspinaczkowy a  nie kulinarny dlatego wieczorami nie biegniemy na drugi koniec wyspy bo jest tam lepsza ośmiornica  czy kalmar :). Śniadania można jeść w bistro lub przygotowywać samemu. Zwyczajowo jemy Lunch  w skałach, a przygotowujecie go  sobie sami lub kupujecie na miejscu jeżeli lunch jest na plaży. Po dobrym śniadaniu, lunchu, posiłki wieczorem nie musza być duże dlatego można obfite dania restauracyjne zjeść w dwie osoby, co też zwyczajowo jest tam normalne choć nie wszędzie są duże porcje ale właśnie dlatego jedziecie z nami żeby się dowiedzieć gdzie, co i jak.

 

 

Noclegi:

Standardowo na Kalymnos oferują cenę miedzy 8 a 20 euro. Cena będzie  uzależniona od lokalizacji, serwisu i standardu . Staramy się zoptymalizować lokalizacje tak żeby nie było konieczne  wynajmowanie samochodu na cały pobyt( 30 euro/dzień + droga benzyna 2 euro/litr)  i w dobrym serwisie i standardzie. Zwyczajowo są to pensjonaty  z ceną około 12 euro/ noc gdzie jako stali bywalcy dla naszych kursantów mamy korzystne zniżki i wychodzi około 10 euro- jest to jednak uzależnione od sezonu.

Dla osób szukających wysokiego standardu noclegów mamy sprawdzone dwa hotele  z dobrą ceną, bardzo dobrą obsługa, śniadaniami w cenie i świetną lokalizacją.

Przewodnik lokalny jest drogi bo kosztuje 40 euro i przy pierwszym wyjeździe na Kalymnos z nami nie jest on konieczny. Będziecie korzystać z naszego a jeżeli będziecie wracać na tą wyspę to zachęcamy Was do zakupu  przewodnika bo wspiera to lokalną działalność ekiperską.

Wy płacicie za siebie instruktorzy płacą za siebie to znaczy be względu na ilość osób na obozie  nie macie dodatkowych kosztów związanych z instruktorem – nie ma  ukrytych  żadnych ukrytych kosztów.

 Jest jeszcze kilka spraw, które niesprawdzone mogą położyć się cieniem na pierwszym  samodzielnym wyjeździe na Kalymnos”. Dlatego warto pojechać na obóz i mieć udane wakacje wspinaczkowe.

Zwyczajowe wyjście w skały jest o godzinie 08:00. Będziemy chodzić lub jeździć całą grupą w sektory gdzie drogi dopasowane będą do waszych umiejętności wspinaczkowych -bez obaw Kalymnos  to raj dla początkujących w przedziale 5a-6c bez konieczności przemieszczania się między sektorami w ciągu dnia.

W sektorach  będziemy się z Wami wspinać i podpowiadać patenty na drogach, przy trudnym dla Ciebie RP powiesimy Ci ekspresy lub je zdejmiemy jeżeli sami z tym sobie nie poradzicie. ( na obozach jesteśmy dla kursantów i w czasie obozu instruktorzy Kilimanjaro nie wspinają się dla siebie). Po  lub między sesjami wspinaczkowymi w czasie lunchu  pokażemy  greckie plaże, gdzie odpoczynek zaraz po wspinaniu jest świetną regeneracją. Około 17:00 zwyczajowo wracamy ze skał, będzie chwila na odświeżenie i koło 18:00 pójdziemy do sprawdzonej restauracji na  smaczny i przystępny cenowo posiłek.  Nie przesiadujemy dłużej niż do 22:00 na tarasie pod gwiazdami sącząc z umiarem lokalne trunki.

W dniu restowym pojedziemy wynajętym samochodem zwiedzać wyspę. Poznacie jej dzikie plaże i urocze zaginione zatoczki. Taki dzień jest dużą inspiracją dla kolejnych Waszych przyjazdów na Kalymnos bo pokazuje jak wiele jest jeszcze do przewspinania i zobaczenia na tej małej-wielkiej wyspie wspinaczkowej.

Warto do obozu się przygotować podbudowując w Polsce parametr wytrzymałości i rozwspinania (przydaje się rozwspinanie ze ścianki). Na Kalymnos przeważają drogi wspinaczkowe o charakterze wytrzymałościowym, na przejście trochę trudniejszego miejsca może być kilka sposobów.  Będziecie się wspinać ile będziecie chcieli, ale dobrze jest każdego dnia zrobić 4-6 dróg tak żeby najpóźniej czwartego dnia wszyscy mieli odpoczynek. Zalecamy okres przygotowawczy przedwyjazdowy oczywiście  jak najdłuższy nawet dwa miesiące wcześniej zacznij nowy cykl treningowy. Jeżeli jednak nie będziesz miał przed wyjazdem czasu na regularny trening to nawet  kilka dni w skałkach czy na ściance zwiększy  Twój komfort wspinania na Kalymnos. Jeżeli jesteś osobą początkującą to absolutnie nie skupiaj się na balderach tylko jak najwięcej  wspinaj się na obwodach czy z lina bo potrzebujesz metrów wspinania by się go nauczyć.

 

Na kurs szkoła zapewnia cały niezbędny sprzęt wspinaczkowy poza butami, jednak na obóz zapraszamy osoby już wspinające się samodzielnie i powinny one  mieć już własny sprzęt wspinaczkowy. Jeżeli będzie ci czegoś brakowało to możemy ewentualnie pożyczyć jak expresy czy przyrządy ale naprawdę w sytuacji awaryjnej.  Na miejscu jest wiele sklepów wspinaczkowych więc zawsze można coś dokupić jednak ceny w nich nie zawsze są promocyjne.

Przed wyjazdem dogramy kto co zabiera ze sprzętu wspólnego jak lina, expresy, pozostały sprzęt osobisty musisz mieć.

-lina minimum 70m a znacznie lepiej 80m/zespół

-płachta na linę lub torbę Ikea/zespół

-ekspresy 24 szt/zespół najlepiej co najmniej 10 długich expresów z taśmą 15-20 cm

-dopasowaną uprząż

-dopasowane i sprawdzone wcześniej buty wspinaczkowe ( będziemy wspinać się kilka godzin dziennie i buty  nie mogą być zbyt ciasne  ale też nie kapcie, muszą być delikatnie podgięte palce).

-dwa repy o długości 120 cm i 160 cm o średnicy 5-6 mm

-magnezja + woreczek

-jedną taśmę 120 cm

-karab. zakręcane. 2 sztuki- jeden typu HMS, drugi mały

– dwa mailony( karabinki zjazdowe) o wytrzymałości minimum 400 kg

– przyrząd asekuracyjny dopasowany do średnicy liny, najlepiej: revo, clikup

-dopasowane rękawiczki wspinaczkowe lub skórzane z cienkiej koziej lub cielęcej skóry

-okulary wspinaczkowe jeżeli jesteś już doświadczonym wspinaczem np.: Simond

-maść wspinaczkowa do regeneracji opuszków palców

-kask wspinaczkowy

-apteczka z lekami własnymi

weź ze sobą koniecznie

dowód osobisty lub paszport- ważne co wpisałeś w bilecie lotniczym

bilet na samolot

jeżeli nie skończyłeś jeszcze 18 lat to potrzebujesz pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w obozie

konieczne polecane

pieniądze- euro najlepiej całość opłat lokalnych

karty płatnicze-duża prowizja w bankomatach na miejscu

okulary przeciwsłoneczne z ochroną UV,

buty podejściowe poniżej kostki  z dobrym wibramem mogą być adidasy crosowe ale nie sanday !!!

lekkie obuwie domowe przydatne pod prysznic i na plażę typu croksy

krótkie koszulki

kurtka od deszczu

bielizna, skarpetki

kąpielówki, strój kąpielowy,

polar lub primaloft
plecak w skały (ok. 30-40 l)
długie spodnie do wspinania
torba podróżna na spakowanie całości bagażu- może być walizka

lekarstwa własne
rzeczy do mycia
czapka z daszkiem

regenerujący krem do dłoni

telefon+ ładowarka

czołówka

krem przeciwsłoneczny

ubezpieczenie EKZ

bilet lotniczy

dowód osobisty

aparat fotograficzny
pomadka do ust

prawo jazdy

okularki do pływania

płetwy

moskitiera

krem na komary

aminokwasy rozpuszczane

kawiarka-dla kawoszy

     

 

1 dzień wylot wspinanie

2 dzień: wspinanie

3 dzień wspinanie

4 dzień odpoczynek

5 dzień wspinanie

6 dzień wspinanie

7 dzień wspinanie

8 dzień wylot

Oczywiście czeka Nas co najmniej jeden dzień przerwy (rest wspinaczkowy) w  programie obozu, który wykorzystacie na zwiedzanie wyspy czy inną preferowaną przez Was formę odpoczynku.

2019

tur 1: 20-27.04      cena 1350 zł

tur 2: 28.04-04.05 cena 1750 zł

tur 3: 04-11.05      cena 1350 zł

tur 4: 12-17.05           cena 1350zł

tur rodzina  24-31.08      cena 1350 zł turnus rodzinny- wakacyjny

tur 5: 27.08-03.09 cena 1350 zł turnus rodzinny- wakacyjny

tur 6: 21-28.09      cena 1350 zł

tur 7: 28.09-05.10 cena 1350 zł

tur 8: 19-26.10      cena 1350 zł

Jeżeli na obóz zabierasz towarzyszącą osobę niewspinającą się  to  pobieramy opłatę 300 zł/ za osobę z uwagi na naszą zwiększoną pracę logistyczną.

Jeżeli jesteś z nami na Kalymnos po raz drugi albo zostajesz na kolejny turnus dostajesz upust 30% zniżki.

Przy grupach zorganizowanych powyżej czterech osób istnieje możliwość indywidualnego dopasowania terminu obozu.

 


Cena obejmuje:

ubezpieczenie NNW

opiekę pilota- instruktora- trenera

wspinanie „do bólu”

Cena nie obejmuje:

Przelotu. 500-1100 zł ( im wcześniej tym taniej).

Dojazdów lokalnych. 25 euro promy i dojazd do portu na Kos.

Zakwaterowania. 70-80 euro.

Przejazdów lokalnych 30 euro koszty wynajmu samochodu na jeden dzień  dzielony na ilość uczestników obozu + 2×2 euro koszty lokalnego autobus + 10 euro prom na sąsiednia wyspę wspinaczkową Tolendos.

 

Ubezpieczenia : kosztów leczenia  ( obowiązuje karta EKZ) oraz kosztów akcji ratunkowej na wypadek konieczności korzystania z miejscowych zagranicznych wysokogórskich służb ratunkowych włącznie z opcją użycia helikoptera. Ubezpieczenia OC. Najlepsza specjalistyczna całoroczna ochrona na rynku to Bezpieczny Powrót PZU. Warunki co najmniej takiego ubezpieczenia są konieczne w innych ubezpieczaniach krótkoterminowych. Nie zapomnij się ubezpieczyć przed wyjazdem bo przelot do szpitala ze skręconą kostką może być najdroższa akcją ratunkową  w twoim życiu.

Wyżywienia bo podobnie jak w Polsce, coś jeść trzeba i tak bistra oraz restauracyjki oferują posiłki w cenie 6-8 euro śniadanie i 6-15 euro kolacjaMożna gotować w kuchni z lokalnych produktów, jest kilka marketów  i straganów, a ceny w nich nie odbiegają znacząco od Polskich cen w kurortach górskich czy nadmorskich.

 

jak się zapisać?

rezerwacja „na szybko” – kliknij tutaj
 
 
procedura rezerwacji:
 1. wybierasz termin z dostępnych kursów i ilość potrzebnych miejsc
 2. wypełniasz pola z danymi
 3. potwierdzasz i wysyłasz tym samym wstępną rezerwację
 4. jak przelew zadatku wpłynie na konto dostaniesz maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca na kursie, fakturę za wpłacony zadatek i wszystkie informacje logistyczne
 

pamiętaj że:

 • miejsca są zablokowane dla Ciebie przez trzy dni. masz wtedy czas na zrobienie przelewu zadatku, po trzech dniach miejsce zwalniamy dla innych
 • zadatek zrobiony 30 dni przed kursem lub później jest bezzwrotny
 • jeżeli robisz rezerwację i zrezygnujesz z kursu wcześniej niż 30 dni przed kursem to z zadatku potrącamy 100zł na koszty biurowe
 • jeżeli robisz rezerwację tuż przed kursem (7 dni) to powinieneś wpłacić od razu całość kwoty
 • 7 dni przed kursem dopłacasz resztę kwoty do ceny kursu
 • po jej wpłynięciu dostajesz potwierdzenie uczestnictwa w kursie
 • jeżeli nie skończyłeś 18 lat to musisz mieć pisemną zgodę rodziców
 • potrzebujesz też trochę humoru i chęci do zdobywania wiedzy
 • nie oczekujemy od Ciebie  ponadprzeciętnej wydolności fizycznej, jednak chcielibyśmy wiedzieć o wszystkich dolegliwościach zdrowotnych, które mogły by uniemożliwić swobodne  uczestniczenie w programie szkolenia. Wszystkie informacje będą poufne i tylko do wiadomości Instruktorów prowadzących szkolenie
 • zapisując się na kurs i wysyłając zadatek równocześnie akceptujesz Regulamin kursów, szkoleń i obozów

terminy 2019r

Kilimanjaro Szkoła Wspinania

Skontaktuj się z nami i wybierz kurs

+48576012515

biuro@kilimanjaro.com.pl

ul. Zdrojowa 126, Lusina, 30-698 Kraków Poland