Szczegóły obozu

 • chcesz uciec przed jesienną pluchą?
 • tęsknisz za słońcem przy przedłużającej się zimie i smogu?
 • chcesz połączyć udane wakacje i wspinanie
 • zapraszamy na obóz wspinaczkowy na Kalymnos, gdzie tygodniowy wypad naładuje cię  słońcem i energią!

Masz wątpliwość zobacz film o Kalymnos 

Na małej greckiej wyspie Kalymnos jest prawie cztery tysiące dróg wspinaczkowych, o zróżnicowanych trudnościach, unikalny klimat, międzykontynentalne towarzystwo wspinaczkowe, spokojni i gościnni wyspiarze, szum morza, klimaciarskie greckie restauracyjki. To najlepsze miejsce do wspinania na świecie gdy chcesz połączyć każdego dnia, pewną pogodę, zjawiskowe wspinanie,  pływanie w morzu,  pyszne jedzenie i wspinaczkowo-wakacyjną energię jaką daje to miejsce.

Nie eksperymentujemy z uczestnikami obozów na Kalymnos–wiemy co działa a co nie bo zanim zaprosiliśmy Was na Kalymnos sami wielokrotnie to sprawdziliśmy. Choć Kalymnos to przepiękna wyspa z oceanem zjawiskowej skały to jednak jest tam kilka brzydkich sektorów i niebezpiecznych asekuracyjnie dróg. Gościnni wyspiarze mają często już azjatyckie  podejście do spraw czystości i odpowiedniości za rezerwacje dlatego pensjonaty mają różnorodny standard i nie jest on wprost uzależniony od ceny jak i nie wszystkie restauracje podają pyszne i bezpieczne jedzenie. Z nami nie będziesz ryzykował mamy to dobrze sprawdzone bo naszą aspiracją jest dzielić się Wami doświadczeniem tak żeby Wasz wyjazd był jak najbardziej udany pod wieloma względami.

Bezpieczeństwo:

Na obozy na Kalymnos nie zapraszamy przypadkowych osób z uwagi na bezpieczeństwo uczestników.  Na obóz zapraszamy wspinaczy umiejących już wspinać się dolną asekuracją, lub takich którzy chcą się tego nauczyć sprawnie w naturalnej skale,  ale już  posiadających rzetelną wiedzę jak należy asekurować partnerów czyli osoby po  kursach skałkowych lub wspinających się na sekcjach.

Na obozy na Kalymnos wysyłamy dedykowanych instruktorów sportu naszej szkoły,  bo posiadana przez nich doświadczenie i wiedza  o bezpiecznej asekuracji, technice wspinania w naturalnej skale i zasadach treningowych na takim wyjeździe są bardzo duża.  Nie będziemy Was szkolić jak na kursie skałkowym, jednak pierwszego dnia w przygotowanym przez nas miejscu (specjalnie do tego celu) zunifikujemy Wasze umiejętności: poprawna asekuracjakontrola partnerska, komendy, wpinki, agrafka, wycof, przewiązanie, zjazd po ukosie lub w przewieszeniu, likwidacja expresów na wędkę, bezpieczny wycof ze środka drogi. Dla osób po kursie wspinaczki wielowyciągowej lub taternickim odświeżymy wiedze z zakresu wspinania wielowyciągowego i zjazdów z przesiadką jeżeli będziecie chcieli wspinać się wielowyciągowo. To doszkalanie jest po to żebyście  wspinali  się bezpiecznie  i  z odświeżoną wiedzą, ale i dla naszego większego komfortu pracy. Tego dnia łączymy was w pary wspinaczkowe uwzględniając Wasze umiejętności, wagę i doświadczenie wspinaczkowe i preferencje.

Na obozie wspinaczkowym chcemy Wam zapewnić  jak największe bezpieczeństwo, dlatego między innymi  nie wynajmujemy skuterów( choć wyspa z tego słynie), bo choć nigdy nie mieliśmy na nich wypadków to  widzieliśmy ich tam kilka. Będziemy korzystać z lokalnego transportu  i mieszkać w takiej lokalizacji  by do sektorów wspinaczkowych nie było daleko na piechotę z kwatery, a na  jeden z restowych dni wynajmiemy samochód, dzięki któremu poznacie odległe zakątki wyspy.

 

Jako instruktorzy kładziemy nacisk na profilaktykę jednak jeżeli będziesz mieć jakieś problemy mięśniowe, stawowe czy więzadłowe to doradzimy Ci jak sobie z tym poradzić, jeżeli dotkną Cię  poważne nagłe problemy zdrowotne to zadbamy o lekarza. W razie jakiegoś nieszczęśliwego zdarzenia wspinaczkowego udzielimy pierwszej pomocy i ściągniemy specjalistyczne służby ratunkowe. Z uwagi na bezpieczeństwo ilość uczestników  na obozie w grupie to maksymalnie 8 osób!

Podnoszenie umiejętności wspinaczkowo-technicznych:

W kolejnych dniach rola instruktora się nie kończy- cały czas dbamy o Wasze bezpieczeństwo, jednak przejmujemy kolejną rolę  trenerską bo posiadamy również duże doświadczenie metodyczne  nauczania technik wspinania w naturalnej skale. Wiemy jak uczyć osoby zaczynające swoje wspinanie zaraz po kursie skałkowym na poziomie 4c-5c, wiemy co potrzebują zmienić osoby z poziomu 6a-6b+, ale również jako dobrzy wspinacze wiemy jak uczyć tych, którym marzy się zjawiskowe wspinanie po tufach  i stalaktytach na Kalymnos z poziomu 6c-7c.

Kilka dni pod okiem doświadczonego oudorowego instruktora i trenera wspinaczkowego pozwoli dać Wam trafne rady o dalszym Waszym rozwoju wspinaczkowym. Nasi kursanci wracali już na nasze obozy nawet kilkakrotnie na Kalymnos zwyczajowo podnosząc swoje życiówki i  nie jest to tylko nasza zasługa a przede wszystkim sprawdzonych trenerów w wielu miastach do których po obozach odsyłamy kursantów. Doradzimy zarówno w czasie wspinania, ale  i po nim. Dowiecie się  jak się odżywiać i jak odpoczywać, by kolejne dni były coraz bardziej efektywne.

Zwiększenie Waszej motywacji i  zaangażowania wspinaczkowego:

W czasie obozu na Kalymnos dla osób, które chcą i są na poziomie co najmniej 6a  OS organizujemy motywującą towarzyską grę wspinaczkową „ Rock Crasher”. Jest to gra wspinaczkowa udoskonalana przez nas, naszych przyjaciół i kursantów w czasie kilkunastu lat prywatnych wyjazdów wspinaczkowych i kilku lat obozów. Celem gry jest podniesienie motywacji wspinaczkowej, przekraczanie własnych barier fizycznych i psychicznych, zoptymalizowanie wyjazdu wspinaczkowego  w ilość, trudność  i długość pokonywanych dróg wspinaczkowych. Gra dostarcza wielu emocji  w której każdy uczestnik walcząc  z samym  sobą  i swoim skalibrowanym „Everestem”  rywalizuje z innymi. Każdego dnia odbywa się podsumowanie wyników i finalne zwycięstwo największego taktyka i  fajtera na obozie. Gra uczy stylów wspinaczkowych, pokazuje jak istotne na wspinaniu są: dobór celów do kolejnego dnia wspinaczkowego, rozgrzewka, taktyka, odżywiania, regeneracja, praca z przewodnikiem, dodatkowo uczy poprawnych zachowań w  czasie samego wspinania. Gra uczy planowanie strategii wspinaczkowej na  przyszłość. Zwycięzca gry otrzymuje nagrodę Kilimanjaro Rock Crasher.

 

Logistyka:

Dodatkową nasza rolą na obozie to rola osoby organizującej logistykę na miejscu, od Twojego przylotu do wylotu.  Przed przylotem pomożemy ci kupić bilety lotnicze w sprawdzonych i korzystnych opcjach  cenowo- logistycznych. Zadbamy o zabranie przez Ciebie odpowiedniej ilości sprzętu, gdyż będziecie wspinać się na własnym sprzęcie i nie każdy musi przywozić linę i 24 ekspresy.

Na miejscu zarezerwujemy w cenie około 10 euro, czyste i ciche apartamenty w jednym ze sprawdzonych osobiście pensjonatów w niedalekiej odległości od sektorów, plaży i restauracji. Standardowo mieszkamy w standardzie dwugwiazdkowym to znaczy w pokojach jest zasięg sieci internetowej, toaleta, prysznic, mała kuchnia, balkonik najczęściej z widokiem na morzePokoje i łazienka  są co 2-3 dni sprzątane. Jeżeli masz jednak wyższe oczekiwania noclegowe to już wielokrotnie nasze obozy dla części lub wszystkich uczestników organizowaliśmy w hotelach o standardzie cztero gwiazdkowym. Lokalizacyjnie pensjonatów tak dobieramy  by znajdowały się w bezpośredniej lokalizacji takich hoteli.

Obóz na Kalymnos bez wspinania na Tolendos nie może mieć miejsca więc zorganizujemy transport na Tolendos (wyspa wspinaczkowa obok Kalymnos).

Pod koniec wyjazdu, sprawdzimy prognozy pogody i w przypadku pogodowego zagrożenia pływania promu z Kalymnos na Kos  wcześniej wyjedziecie na Kos by na pewno zdążyć na samolot.

Zadbamy o wydruk biletów lotniczych, pokażemy gdzie kupić bilety na prom  i zamówimy  taksówkę, która przyjedzie na umówioną godzinę i zawiezie Was do portu w drodze na samolot – w końcu to Grecja:)

Kalymnos z dziećmi:

Dodatkowo dla osób które chcą przyjechać na obóz z rodziną i dziećmi  lokujemy się w niedalekiej odległości od przedszkola dla dzieci wspinaczy. Takie przedszkole działa na Kalymnos od trzech lat i pozwala cieszyć się wspinaniem mając pewność że dzieci są pod dobrą opieką. Ta wersja trochę kosztuje jednak okazuje się że są to mniejsze koszty niż wyjazd z teściową do opieki. W  Monster Caffe   bo o nim mowa jest też druga opcja kawiarni w której możesz pracować zdalnie ty lub twoja druga połowa w czasie gdy tuż obok animator zajmuje się dzieciakami na super placu zabaw za symboliczną opłatą 3 euro.

Pogoda:

Tak dobieramy terminy obozów by mieć największa pewność dobrej wspinaczkowej pogody  z możliwością kąpieli w morzu. Bo  choć lokalizacja Kalymnos na morzu Egejskim sprawia , że ciężkie załamania pogody z morza północnego już tam nie docierają, a wyspa często jest pod wpływem wyżu kontynentalnego z Azji, to jednak są tam czasami upały i w końcu kiedyś leje.

 

Redukcja kosztów:

Na samą wyspę trzeba dolecieć co może być droższe niż lot na Sycylię czy do Hiszpanii. Odpowiedni wcześnie kupiony bilet sprawia jednak że Kalymnos wcale nie jest droższe  od Hiszpani, Francji,  Sycyli, Sardyni czy Korsyki i jest to jeden z warunków obniżenia kosztów wyjazdu. Dodatkowo na miejscu staramy się obniżyć Wasze koszty pobytu bez straty jakości i tak np. Kalymnos nie wymaga wynajmu samochodu czy skutera przy krótkim 7 dniowym wyjeździe wspinaczkowym. Restauracje są jak  wszędzie drogie, tanie i bardzo tanie a jakość nie zawsze powiązana jest z ceną, wręcz czasami bywa inaczej.  Wiemy gdzie kuchnia jest z lokalnych produktów,  gdzie się nie zatrujecie bo flora bakteryjna jest już trochę inna od naszej europejskiej, czy wręcz zdążają się przeterminowane dania.   W Massurri gdzie mieści się najwięcej restauracji wiele jest nowych my wybieramy stare Greckie z tradycją i nie koniecznie w Massurii niemniej wyjazd jest wspinaczkowy a  nie kulinarny dlatego wieczorami nie biegniemy na drugi koniec wyspy bo jest tam lepsza ośmiornica  czy kalmar :). Śniadania można jeść w bistro lub przygotowywać samemu. Zwyczajowo jemy Lunch  w skałach, a przygotowujecie go  sobie sami lub kupujecie na miejscu jeżeli lunch jest na plaży. Po dobrym śniadaniu, lunchu, posiłki wieczorem nie muszą być duże dlatego można obfite dania restauracyjne zjeść w dwie osoby, co też zwyczajowo jest tam normalne choć nie wszędzie są duże porcje ale właśnie dlatego jedziecie z nami żeby się dowiedzieć gdzie, co i jak.

 

Noclegi:

Standardowo na Kalymnos oferują cenę miedzy 8 a 20 euro. Cena będzie  uzależniona od lokalizacji, serwisu i standardu . Staramy się zoptymalizować lokalizacje tak żeby nie było konieczne  wynajmowanie samochodu na cały pobyt( 30 euro/dzień + droga benzyna 2 euro/litr)  i w dobrym serwisie i standardzie. Zwyczajowo są to pensjonaty  z ceną około 12 euro/ noc gdzie jako stali bywalcy dla naszych kursantów mamy korzystne zniżki i wychodzi około 10 euro- jest to jednak uzależnione od sezonu.

Dla osób szukających wysokiego standardu noclegów mamy sprawdzone dwa hotele  z dobrą ceną, bardzo dobrą obsługa, śniadaniami w cenie i świetną lokalizacją.

Przewodnik lokalny jest drogi bo kosztuje 40 euro i przy pierwszym wyjeździe na Kalymnos z nami nie jest on konieczny. Będziecie korzystać z naszego a jeżeli będziecie wracać na tą wyspę to zachęcamy Was do zakupu  przewodnika bo wspiera to lokalną działalność ekiperską.

Wy płacicie za siebie instruktorzy płacą za siebie to znaczy be względu na ilość osób na obozie  nie macie dodatkowych kosztów związanych z instruktorem – nie ma  ukrytych  żadnych ukrytych kosztów.

 Jest jeszcze kilka spraw, które niesprawdzone mogą położyć się cieniem na pierwszym  samodzielnym wyjeździe na Kalymnos”. Dlatego warto pojechać na obóz i mieć udane wakacje wspinaczkowe.

Zwyczajowe wyjście w skały jest o godzinie 08:00. Będziemy chodzić lub jeździć całą grupą w sektory gdzie drogi dopasowane będą do waszych umiejętności wspinaczkowych -bez obaw Kalymnos  to raj dla początkujących w przedziale 5a-6c bez konieczności przemieszczania się między sektorami w ciągu dnia.

W sektorach  będziemy się z Wami wspinać i podpowiadać patenty na drogach, przy trudnym dla Ciebie RP powiesimy Ci ekspresy lub je zdejmiemy jeżeli sami z tym sobie nie poradzicie. ( na obozach jesteśmy dla kursantów i w czasie obozu instruktorzy Kilimanjaro nie wspinają się dla siebie). Po  lub między sesjami wspinaczkowymi w czasie lunchu  pokażemy  greckie plaże, gdzie odpoczynek zaraz po wspinaniu jest świetną regeneracją. Około 17:00 zwyczajowo wracamy ze skał, będzie chwila na odświeżenie i koło 18:00 pójdziemy do sprawdzonej restauracji na  smaczny i przystępny cenowo posiłek.  Nie przesiadujemy dłużej niż do 22:00 na tarasie pod gwiazdami sącząc z umiarem lokalne trunki.

W dniu restowym pojedziemy wynajętym samochodem zwiedzać wyspę. Poznacie jej dzikie plaże i urocze zaginione zatoczki. Taki dzień jest dużą inspiracją dla kolejnych Waszych przyjazdów na Kalymnos bo pokazuje jak wiele jest jeszcze do przewspinania i zobaczenia na tej małej-wielkiej wyspie wspinaczkowej.

Warto do obozu się przygotować podbudowując w Polsce parametr wytrzymałości i rozwspinania (przydaje się rozwspinanie ze ścianki). Na Kalymnos przeważają drogi wspinaczkowe o charakterze wytrzymałościowym, na przejście trochę trudniejszego miejsca może być kilka sposobów.  Będziecie się wspinać ile będziecie chcieli, ale dobrze jest każdego dnia zrobić 5-6 dróg tak żeby najpóźniej czwartego dnia wszyscy mieli odpoczynek. Zalecamy okres przygotowawczy przedwyjazdowy oczywiście  jak najdłuższy nawet dwa miesiące wcześniej zacznij nowy cykl treningowy. Jeżeli jednak nie będziesz miał przed wyjazdem czasu na regularny trening to nawet  kilka dni w skałkach czy na ściance zwiększy  Twój komfort wspinania na Kalymnos. Jeżeli jesteś osobą początkującą to absolutnie nie skupiaj się na balderach tylko jak najwięcej  wspinaj się na obwodach czy z lina bo potrzebujesz metrów wspinania by się go nauczyć.

 

Na kurs szkoła zapewnia cały niezbędny sprzęt wspinaczkowy poza butami, jednak na obóz zapraszamy osoby już wspinające się samodzielnie i powinny one  mieć  własny sprzęt wspinaczkowy. Jeżeli będzie ci czegoś brakowało to możemy ewentualnie pożyczyć jak expresy czy przyrządy ale naprawdę w sytuacji awaryjnej.  Na miejscu jest wiele sklepów wspinaczkowych więc zawsze można coś dokupić jednak ceny w nich nie zawsze są promocyjne.

Przed wyjazdem dogramy kto co zabiera ze sprzętu wspólnego jak lina, expresy, pozostały sprzęt osobisty musisz mieć.

-lina minimum 70m a znacznie lepiej 80m/zespół

-płachta na linę lub torbę Ikea/zespół

-ekspresy 21 szt/zespół najlepiej co najmniej 10 długich expresów z taśmą 15 cm

-dopasowaną uprząż

-dopasowane i sprawdzone wcześniej buty wspinaczkowe ( będziemy wspinać się kilka godzin dziennie i buty  nie mogą być zbyt ciasne  ale też nie kapcie, muszą być delikatnie podgięte palce).

-dwa repy o długości 120 cm i 160 cm o średnicy 5-6 mm

-magnezja + woreczek

-jedną taśmę 120 cm

-karab. zakręcane. 2 sztuki- jeden typu HMS, drugi mały

– dwa mailony( karabinki zjazdowe) o wytrzymałości minimum 600 kg

– przyrząd asekuracyjny dopasowany do średnicy liny, najlepiej: revo, clikup

-dopasowane rękawiczki wspinaczkowe lub skórzane z cienkiej koziej lub cielęcej skóry

-okulary wspinaczkowe jeżeli jesteś już doświadczonym wspinaczem np.: Simond

-maść wspinaczkowa do regeneracji opuszków palców

-kask wspinaczkowy

-apteczka z lekami własnymi

weź ze sobą koniecznie

dowód osobisty lub paszport- ważne co wpisałeś w bilecie lotniczym

bilet na samolot

jeżeli nie skończyłeś jeszcze 18 lat to potrzebujesz pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w obozie

konieczne polecane

pieniądze- euro najlepiej całość opłat lokalnych

karty płatnicze-duża prowizja w bankomatach na miejscu

okulary przeciwsłoneczne z ochroną UV,

buty podejściowe poniżej kostki  z dobrym wibramem mogą być adidasy crosowe ale nie sanday !!!

lekkie obuwie domowe przydatne pod prysznic i na plażę typu croksy

krótkie koszulki

kurtka od deszczu

bielizna, skarpetki

kąpielówki, strój kąpielowy,

polar lub primaloft
plecak w skały ok. 40 l
długie spodnie do wspinania
torba podróżna na spakowanie całości bagażu- może być walizka

lekarstwa własne
rzeczy do mycia
czapka z daszkiem

regenerujący krem do dłoni

telefon+ ładowarka

czołówka

krem przeciwsłoneczny

ubezpieczenie EKZ

bilet lotniczy

dowód osobisty

aparat fotograficzny
pomadka do ust

prawo jazdy

okularki do pływania

płetwy

moskitiera

krem na komary

aminokwasy rozpuszczane

kawiarka-dla kawoszy

     

 

1 dzień wylot wspinanie

2 dzień: wspinanie

3 dzień wspinanie

4 dzień odpoczynek

5 dzień wspinanie

6 dzień wspinanie

7 dzień wspinanie

8 dzień wylot

Oczywiście czeka Nas co najmniej jeden dzień przerwy (rest wspinaczkowy) w  programie obozu, który wykorzystacie na zwiedzanie wyspy czy inną preferowaną przez Was formę odpoczynku.

2019

tur 1: 20-27.04      cena 1350 zł

tur 2: 28.04-04.05 cena 1750 zł

tur 3: 04-11.05      cena 1350 zł

tur 4: 12-17.05      cena 1350zł

tur 5:  24-31.08      cena 1350 zł turnus  wakacyjny

tur 6: 21-28.09      cena 1350 zł

tur 7: 28.09-05.10 cena 1350 zł

Jeżeli na obóz zabierasz towarzyszącą osobę niewspinającą się  to  pobieramy opłatę 300 zł/ za osobę z uwagi na naszą zwiększoną pracę logistyczną.

Przy grupach zorganizowanych powyżej czterech osób istnieje możliwość indywidualnego dopasowania terminu obozu.

 

 

 

Cena obejmuje:

ubezpieczenie NNW

opiekę pilota- instruktora- trenera

wspinanie „do bólu”

Cena nie obejmuje:

Przelotu. 500-1100 zł ( im wcześniej tym taniej).

Dojazdów lokalnych. 30 euro promy i dojazd do portu na Kos.

Zakwaterowania. 80-90 euro.

Przejazdów lokalnych 30 euro koszty wynajmu samochodu na jeden dzień  dzielony na ilość uczestników obozu + 2×2 euro koszty lokalnego autobus + 10 euro prom na sąsiednia wyspę wspinaczkową Tolendos.

 

Ubezpieczenia : kosztów leczenia  ( obowiązuje karta EKZ) oraz kosztów akcji ratunkowej na wypadek konieczności korzystania z miejscowych zagranicznych wysokogórskich służb ratunkowych włącznie z opcją użycia helikoptera. Ubezpieczenia OC. Najlepsza specjalistyczna całoroczna ochrona na rynku to Bezpieczny Powrót PZU. Warunki co najmniej takiego ubezpieczenia są konieczne w innych ubezpieczaniach krótkoterminowych. Nie zapomnij się ubezpieczyć przed wyjazdem bo przelot do szpitala ze skręconą kostką może być najdroższa akcją ratunkową  w twoim życiu.

Wyżywienia bo podobnie jak w Polsce, coś jeść trzeba i tak bistra oraz restauracyjki oferują posiłki w cenie 6-8 euro śniadanie i 6-15 euro kolacjaMożna gotować w kuchni z lokalnych produktów, jest kilka marketów  i straganów, a ceny w nich nie odbiegają znacząco od Polskich cen w kurortach górskich czy nadmorskich.

 

Rezerwacja „na szybko” – kliknij tutaj

 

Procedura rezerwacji:
 1. wybierasz dostępny termin i ilość potrzebnych miejsc,
 2. wypełniasz pola z danymi,
 3. potwierdzasz i wysyłasz tym samym wstępną rezerwację,
 4. przesyłasz na wskazane konto bezzwrotną opłatę za organizację obozu w wysokości 300 zł,
 5. w momencie otrzymania Twojego przelewu dostaniesz maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca, fakturę za wniesioną opłatę i wszystkie informacje logistyczne.

Pamiętaj że:

 • miejsca są zablokowane dla Ciebie przez trzy dni; masz wtedy czas na zrobienie przelewu opłaty za organizację obozu, po trzech dniach miejsce zwalniamy dla innych,
 • jeżeli robisz rezerwację tuż przed wyjazdem (7 dni), to powinieneś/powinnaś wpłacić od razu całość kwoty,
 • 7 dni przed obozem otrzymasz mailowe przypomnienie wraz z prośbą o dopłatę pozostałej części oraz numer konta podmiotu odpowiedzialnego za Twój wyjazd,
 • po jej wpłynięciu dostajesz potwierdzenie uczestnictwa w obozie oraz fakturę.

Dodatkowo:

 • jeżeli nie skończyłeś/-aś 18 lat, musisz mieć pisemną zgodę rodziców na wyjazd,
 • potrzebujesz trochę humoru i chęci do zdobywania wiedzy,
 • nie oczekujemy od Ciebie ponadprzeciętnej wydolności fizycznej, jednak chcielibyśmy wiedzieć o wszystkich dolegliwościach zdrowotnych, które mogły by uniemożliwić swobodne uczestnictwo w programie obozu. Wszystkie informacje będą poufne i tylko do wiadomości Instruktorów prowadzących szkolenie,
 • zapisując się na obóz i wysyłając opłatę za jego organizację równocześnie akceptujesz Regulamin kursów, szkoleń i obozów.

terminy 2019r

Kilimanjaro Szkoła Wspinania

Skontaktuj się z nami i wybierz kurs

+48576012515

biuro@kilimanjaro.com.pl

ul. Zdrojowa 126, Lusina, 30-698 Kraków Poland