Waldek Niemiec

Więcej o Waldku przeczytacie tutaj: Szkoła

Kursy skałkowe, taternickie, wielowyciągowe, zimowej turystyki, obozy wspinaczkowe

Ulubione miejsca szkoleniowe: Hiszpania, Maroko, Paklenica

Instruktor Alpinizmu, Taternictwa, Skalny PZA, Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka wysokogórska)

Związany z KW Kraków

Piotr Sztaba

Więcej o Piotrku przeczytacie tutaj: Szkoła

Kursy skałkowe, taternickie, wielowyciągowe, zimowej turystyki, lawinowe, obozy wspinaczkowe

Ulubione miejsca szkoleniowe: Wadi Rum, Kalymnos, Leonidio, Sycylia, Korsyka, Dolomity, Paklenica, Sokoliki, Tatry – gdy jest pogoda 🙂

Instruktor Taternictwa, Skalny PZA, Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka wysokogórska)

Związany z KS Korona, KW Kraków, KW Kilimanjaro 🙂

Wojtek Szymendera

Wspina się dłużej, niż sięga nasza pamięć. Szkoli od zawsze. Postać historyczna – pierwszy zwycięzca pierwszych zawodów wspinaczkowych w Polsce. Na swoim koncie ma setki, a nawet tysiące dróg w górach całego świata. Wspina się latem i zimą, na mokro i na sucho, jak i kiedy się tylko da. Niezliczona ilość dni przewspinanych w skałkach. Potrafi i na poważnie, i na wesoło. Właściciel olbrzymiego doświadczenia i niezgłębionych pokładów cierpliwości. Ulubiona zabawka – rowerek.

Szkolenia skałkowe, obozy wspinaczkowe

Instruktor Alpinizmu, taternictwa, Skalny PZA, Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka wysokogórska)

Związany z KW Kraków

Marek Kujawiński

Urodzony pedagog, obserwator, człowiek linii środka. Instruktor od niepamiętnych czasów związany z klubem AKG w Łodzi. Troskliwy, zaciekawiony kursantem i jego problemami – klasa sama w sobie. Społecznik, były szef Komisji Szkolenia PZA.

Szkolenia skałkowe, taternickie, lodowe, zimowe kursy turystyki wysokogórskiej

Instruktor Taternictwa, Skalny  PZA, Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka wysokogórska)

Związany z AKG Łódź

 

Janusz Ryszewski

Człowiek konkret – i tylko takie są z nim szkolenia. Doskonały zmysł obserwacji, doskonale czuje i rozumie proces szkolenia. Z Tytanowym Januszem kierunek jest tylko jeden – do góry 🙂 Empatyczny i wyrozumiały, ale też wymagający. Zmienia chłopców w mężczyzn i ziarno oddziela od plewa. były Szef Komisji Szkolenia PZA.

Szkolenia skałkowe, taternickie, lodowe, zimowe kursy turystyki wysokogórskiej, kursy alpejskie

Instruktor Alpinizmu, Taternictwa, Skalny  PZA, Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka wysokogórska)

Związany z: Zarząd PZA

 

 Maciek Długosz „Długi”

Po wielu latach wspinania i kilkunastu latach zawodowego szkolenia nabył nie tylko doświadczenia, ale przede wszystkim właściwego dystansu. W grze w cyferki doszedł wysoko, chociaż ostatniego słowa jeszcze nie powiedział. Sportowa sylwetka i sportowy (?) tryb życia – ech, te fajki…
Ma dwa ulubione miejsca na świecie: Maroko i „Dym”.

Szkolenia skałkowe, obozy wspinaczkowe, treningi

Instruktor Skalny PZA, Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka skałkowa)

Związany z KW Kraków

Paweł Ramatowski-„Pablo” .

Ojciec, mąż, nurek, stolarz, instruktor, który zawsze znajdzie rozwiązanie nawet w sytuacji patowej. Empatia, spokój, opanowanie, pozytywne myślenie, poczucie humoru, więc zazwyczaj na wesoło i przygodowo. W środowisku jaskiniowym mocny eksplorator i znana persona, w środowisku wspinaczkowym to zapaleniec z głową w górach, skałach.

Kursy skałkowe, turystyki, obozy wspinaczkowe

Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA, Instruktor Taternictwa Jaskiniowego PZA

Związany z Sekcją Taternictwa Jaskiniowego KW Kraków.

Tomasz Kliś

Wesoło, z wierszykami i kawałami jak z rękawa, takie są szkolenia z Tomkiem. Pomysłowy, spokojny, opanowany z błyskawiczną ripostą do innych instynktów 🙂  ogromna wiedza szkoleniowa. Tłumacz nie jednej pozycji szkoleniowej z języka niemieckiego i angielskiego, z ogromnym doświadczeniem szkoleniowym.

Kursy turystyki, skałkowe, taternickie, obozy

Instruktor Skalny i Taternictwa PZA

Związany z KW Wrocław

 

Arek Tabisz

Ekiper PZA  bardzo aktywny w rejonach Dolnego Śląska, na koncie ma ponad 200 swoich dróg w skałkach i kilka w górach. Na wspinaniu setki dni w górach, tysiące dni w skałach sprawiają, że jest osobą autentyczną w tym czego naucza. Do tego od kilkunastu lat kierownik ośrodka sportowego w Opolu. Spokojnie, metodycznie i z empatią zawsze w stosunku do podopiecznych.

Kursy taternickie letnie i zimowe, kursy skałkowe, zimowa turystyka

Instruktor Skalny, Taternictwa PZA

Związany KW Opole

Tomasz Baster

Wierny zasadzie: na początku spokojnie, z każda godziną coraz mocniej i na końcu pełną parą. Ogromne doświadczanie szkoleniowe wywodzące się ze środowiska AKG Kraków, gdzie związany jest instruktorsko z sekcją Taternictwa Jaskiniowego. Spokojny, opanowany, wyważony, rzeczowy, myślący rozwiązaniem w swoim świecie gór.

Kursy skiturowe, zimowe i letnie turystyki, kursy skałkowe (drogi ubezpieczone).

Instruktor Taternictwa Jaskiniowego PZA

Związany AKG Kraków

Boguś Szczerba

Zawsze spokojny i opanowany, nieważne czy deszcz, czy zamieć, czy inna panika u kursanta. Przewodnik, więc również opiekuńczy jednak nie przesadnie, bo Boguś to przede wszystkim instruktor. Punktualny, dobrze przygotowany Podhalańczyk z okolic Nowego Targu, gdzie z rodziną w swoim domu nad przełomem Białki spędza najlepsze chwile, snując plany na tatrzańskie wypady przed sobą.

Kursy taternickie, letnie i zimowe, turystyki zimowe

Instruktor Skalny, Taternictwa PZA

Związany z KW Zakopane

 

Marcin Księżak

Wspina się ponad 30 lat. Świetny taternik, którego przejścia szczególnie zimowe nie raz były najlepszymi w sezonie. Autor wielu nowych letnich, a szczególnie zimowych wspinaczkowych dróg tatrzańskich. Ma na swoim koncie duże alpejskie ściany jak: Jorassy, Marmoladę czy Petit Dru.

Doskonały wspinacz skalny, z wypracowaną latami mocą z Janówka pod Warszawą, gdzie jest miejscowym kustoszem. Kapitany partner wypadów górskich i człowiek o dobrym sercu.

kursy Taternickie

Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA, Instruktor Taternictwa PZA

Związany z UKA

Andrzej Maciata

Zbój z dziada pradziada z udokumentowaną rodzinną przeszłością zbójowania w Białym Dunajcu 🙂 Dzisiaj opiekuńczy i troskliwy, w strukturach TOPR od 40 lat, a od kilkunastu lat ratownik zawodowy TOPR, gdzie pełni funkcje lawinowca, instruktora TOPR. Posiada ogromne doświadczenie ratownicze, świetny obserwator, miłośnik gór wysokich, doskonały kompan wieczornych nasiadówek, a po doszkalaniu PZA do prowadzenia kursów turystyki ideał 🙂

Kursy zimowej i letniej turystyki, kursy turystyki alpejskiej, kursy lawinowe, kursy skiturowe

Starszy Instruktor TOPR (nie chodzi o wiek:), Instruktor Narciarstwa Wysokogórskiego

Związany z TOPR

Sebastian Szadkowski

Na wesoło i z humorem o niebezpieczeństwach lawinowych czy innych związanych z zimową turystyką wysokogórską. Pomysłowy, zaradny, zawsze z ostatnim słowem w otoczeniu pięknych pań, choć przystojny nie jest, więc musi mieć to coś. Na co dzień zawodowy ratownik TOPR i sprawa jest jasna – niebieski krzyż 🙂

Kursy zimowej i letniej turystyki wysokogórskiej, lawinowe

Starszy Instruktor TOPR

Związany z TOPR

Piotr Kruczek.

Talent wspinaczkowy lat 90-tych i ciągle świetny techniczny wspinacz  skalny. Demiurg najlepszych polskich chwytów wspinaczkowych, które na co dzień tworzy pod Krakowem.  Spokój i opanowanie w każdym momencie, duże pokłady  empatii i cierpliwości, szkolenie z Piotrkiem to czystsza przyjemność, dobrze wytłumaczy, podpowie, zrobi zdjęcie  a wszytko w bardzo spokojnej atmosferze.

Prowadzi kursy i obozy skałkowe

Instruktor Sportu i skalny PZA

Związany z KS Korona

Igor Niemiec

Klon Igi. Wspina się, od kiedy nauczył się chodzić. Przez pierwsze 5 lat samodzielnego wspinania ukierunkowany na zawody. Dodatkowo od dzieciństwa wspinał się w Tatrach, potem w Dolomitach. Zjeździł z tatą i siostrą pół Europy i część świata. Ogródki skalne Maroka, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Austrii, Wysp Kanaryjskich, Chorwacji, Krymu zna lepiej niż Skałki Podkrakowskie. Oprócz wspinania opiekuje się hufcem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.
Prowadzi naszą bazę w Kobylanach.

Szkolenia skałkowe, obozy

Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka sportowa)

Ola Niemiec

Po tacie odziedziczyła wszystko, co najlepsze. Po mamie – upór (choć ona nazywa to konsekwencją). Po obojgu rodzicach niewątpliwie talent do wspinania. Nigdy nie odpuszcza treningu. Każdy dzień poświęca głównie wspinaniu i opiece nad dwójką szkrabów: Lilcią i Kubusiem. W wolnych chwilach nie zajmuje się niczym, bo wolnych chwil nie ma. Doskonały wspinacz skalny i bulderowy. Nie o cyfrę we wspinaniu chodzi, ale robi jedną z najlepszych ekipie 🙂

Szkolenia skałkowe, obozy, treningi

Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka sportowa)

Boguś Słama „Bobas”

Historia polskiego alpinizmu, erudyta, gawędziarz, ale też doskonały wspinacz.
Prawie 20-letni kierownik „Betlejemki”. Niski, średnio przystojny, jednak zawsze w towarzystwie pięknych pań – coś w nim jest 🙂 Mówi, co myśli i gdy chce, potrafi być mistrzem ciętej riposty. Wykłady z Bobasem na długo pozostają w pamięci.

Szkolenia: zimowe kursy turystyki wysokogórskiej

Instruktor Alpinizmu PZA, Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka wysokogórska), Przewodnik IVBV

Związany z Betlejemką o czym barwnie i ciekawie  możecie poczytać tutaj