Waldek Niemiec

Więcej o Waldku przeczyszczacie w Szkoła

Kursy skałkowe,Taternickie, Wielowyciągowe, Zimowej Turystyki, obozy wspinaczkowe,

Ulubione miejsca szkoleniowe: Hiszpania, Maroko, Paklenica

Instruktor Taternictwa  PZA, Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka wysokogórska)

Piotr Sztaba

Więcej o Piotrku przeczyszczacie w szkoła

Kursy skałkowe,Taternickie, wielowyciągowe, zimowej turystyki, obozy wspinaczkowe.

Ulubione miejsca szkoleniowe: Kalymnos, Korsyka, Dolomity, Tatry.

Instruktor Taternictwa  PZA, Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka wysokogórska)

Wojtek Szymendera

Wspina się dłużej, niż sięga nasza pamięć. Szkoli od zawsze. Postać historyczna – pierwszy zwycięzca pierwszych zawodów wspinaczkowych w Polsce. Na swoim koncie ma setki, a nawet tysiące dróg w górach całego świata. Wspina się latem i zimą, na mokro i na sucho, jak i kiedy się tylko da. Niezliczona ilość dni przewspinanych w skałkach. Potrafi i na poważnie, i na wesoło. Właściciel olbrzymiego doświadczenia i niezgłębionych pokładów cierpliwości. Ulubiona zabawka – rowerek.

Szkolenia skałkowe, obozy wspinaczkowe

Instruktor Alpinizmu PZA, Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka wysokogórska)

Marek Kujawiński

Urodzony pedagog, obserwator, człowiek linii środka. Instruktor od niepamiętnych czasów związany z klubem AKG w Łodzi. Troskliwy, zaciekawiony kursantem i jego problemami – klasa sama w sobie. Społecznik, były szef Komisji Szkolenia PZA.

Szkolenia skałkowe, taternickie, lodowe, zimowe kursy turystyki wysokogórskiej

Instruktor Taternictwa PZA, Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka wysokogórska)

 

Ryszard Emilewicz „Rysiaczek”

Zwycięzca wielu edycji konkursu „szmata za szmatę”. Jak twierdzi – „prawdziwa buła techniki się nie boi” 🙂
Jeden z pierwszych członków założycieli klubu sportowego KS Korona. Świetny wspinacz, którego pasją cały czas jest wspinanie.
Fascynuje go temperatura i podejście do życia na południu Europy.

Szkolenia skałkowe, obozy wspinaczkowe, sekcje i treningi wspinaczkowe

Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA, Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka sportowa), Trener Gimnastyki

 

Janusz Ryszewski

Człowiek konkret – i tylko takie są z nim szkolenia. Na co dzień pedagog w szkole z doskonałym zmysłem obserwacji, doskonale czuje i rozumie proces szkolenia. Wie, że kierunek jest tylko jeden – do góry 🙂 Empatyczny i wyrozumiały, ale też wymagający. Zmienia chłopców w mężczyzn i ziarno oddziela od plewa. Szef Komisji Szkolenia PZA.

Szkolenia skałkowe, taternickie, lodowe, zimowe kursy turystyki wysokogórskiej, kursy alpejskie

Instruktor Alpinizmu PZA, Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka wysokogórska)

 

Maciek Długosz „Długi”

Po wielu latach wspinania i kilkunastu latach zawodowego szkolenia nabył nie tylko doświadczenia, ale przede wszystkim właściwego dystansu. W grze w cyferki doszedł wysoko, chociaż ostatniego słowa jeszcze nie powiedział. Sportowa sylwetka i sportowy (?) tryb życia – ech, te fajki…
Ma dwa ulubione miejsca na świecie: Maroko i „Dym”.

Szkolenia skałkowe, obozy wspinaczkowe, treningi

Instruktor Skalny PZA, Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka skałkowa)

 

Przemek Pawlikowski

Po ojcu Macieju odziedziczył wiele (może poza zimowymi wejściami na ośmiotysięczniki). Od kołyski w górach. Cierpliwy do bólu, wiecznie uśmiechnięty, skupiony na pracy, doskonały narciarz wysokogórski. Z kursantami zawsze w doskonałej relacji i – jak to na „lokalsa” przystało – poszukujący swojej indywidualnej ścieżki również w pracy instruktorskiej.

Szkolenia z narciarstwa wysokogórskiego, kursy skałkowe, zimowe kursy turystyki wysokogórskiej

Instruktor Narciarstwa Wysokogórskiego PZA , Instruktor Wspinaczki Skalnej PZA, ratownik TOPR

Igor Niemiec

Klon Igi. Wspina się, od kiedy nauczył się chodzić. Przez pierwsze 5 lat samodzielnego wspinania ukierunkowany na zawody. Dodatkowo od dzieciństwa wspinał się w Tatrach, potem w Dolomitach. Zjeździł z tatą i siostrą pół Europy i część świata. Ogródki skalne Maroka, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Austrii, Wysp Kanaryjskich, Chorwacji, Krymu zna lepiej niż Skałki Podkrakowskie. Oprócz wspinania opiekuje się hufcem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.
Prowadzi naszą bazę w Kobylanach.

Szkolenia skałkowe, obozy

Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka sportowa)

Ola Niemiec

Po tacie odziedziczyła wszystko, co najlepsze. Po mamie – upór (choć ona nazywa to konsekwencją). Po obojgu rodzicach niewątpliwie talent do wspinania. Nigdy nie odpuszcza treningu. Każdy dzień poświęca głównie wspinaniu i opiece nad dwójką szkrabów: Lilcią i Kubusiem. W wolnych chwilach nie zajmuje się niczym, bo wolnych chwil nie ma. Doskonały wspinacz skalny i bulderowy. Nie o cyfrę we wspinaniu chodzi, ale robi jedną z najlepszych ekipie 🙂

Szkolenia skałkowe, obozy, treningi

Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka sportowa)

Iga Niemiec

Klon Igora. Wspina się, od kiedy nauczyła się chodzić. Podobnie jak Igor, najpierw zajmowała się wspinaniem zawodniczym, potem (a w zasadzie równolegle) wspinała się górach. Jej pasją są podróże, więc jak tylko może, urywa się w skały Europy i świata. Wspinała się w Maroku, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Austrii, na Wyspach Kanaryjskich, w Chorwacji, na Krymie. Typ naukowca (chyba po mamie). Absolutnie zakręcona na punkcie biotechnologii.

Szkolenia skałkowe, obozy

Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka sportowa)

Boguś Słama „Bobas”

Historia polskiego alpinizmu, erudyta, gawędziarz, ale też doskonały wspinacz.
Prawie 20-letni kierownik „Betlejemki”. Niski, średnio przystojny, jednak zawsze w towarzystwie pięknych pań – coś w nim jest 🙂 Mówi, co myśli i gdy chce, potrafi być mistrzem ciętej riposty. Wykłady z Bobasem na długo pozostają w pamięci.

Szkolenia taternickie letnie i zimowe, lodowcowe, alpejskie, zimowe kursy turystyki wysokogórskiej, przewodnictwo (również alpejskie)

Instruktor Alpinizmu PZA, Instruktor Sportu (specjalność: wspinaczka wysokogórska), Przewodnik IVBV

Kaziu Liszka

Przewodnik tatrzański „najwyższej klasy”. Nie tylko sam prowadzi, ale i uczy prowadzić innych. Spora część środowiska przewodnickiego wyszła spod jego ręki. Z grupami zjeździł chyba cały świat. Na prowadzeniu w górach zjadł zęby i daje się to wyraźnie zauważyć. Ma luźny stosunek do pojawiających się problemów, co zazwyczaj skutkuje ich samorozwiązaniem. Jak sam o sobie twierdzi: „chyba wesoły”. Ulubione góry: peruwiańskie Andy.

Przewodnictwo tatrzańskie letnie i zimowe, trekkingi i wyprawy

Przewodnik Tatrzański klasy I