Szczegóły obozu

Arco leży w północnych Włoszech, w rejonie Trentino, nad olbrzymim Lago di Garda.
To w zasadzie nie jest jeden rejon a wiele mniejszych i większych rozrzuconych w promieniu kilkunastu kilometrów. W sumie można się doliczyć około 40 rejonów. Niektóre mają po kilkanaście dróg a niektóre to prawdziwe kolosy, jak np. Nago.

Nago to potężny mur skalny z pięknym widokiem na jezioro. Oferuje kilkaset dróg, dla początkujących i zaawansowanych. Inny popularny sektor, Massone, to prawie setka dróg, również dla początkujących i zaawansowanych. Leży kilka kilometrów od Arco. Rejon typowo dla początkujących to Crosano, dużo łatwych dróg i łatwo dostępny ale z tego powodu raczej należy unikać go w weekendy…
Z rejonów wielowyciągowaych najciekawsze dla nas będą Placchete Zebrate (tarciowy) i Colodri (siłowy). Oferują drogi nawet 200-metrowe. Warto wziąć na nie trochę własnej asekuracji i kask. Z Colodri zejście jest nie banalne…
Ponieważ będziemy tam w środku sezonu częściowo będziemy się chować w mniej uczęszczanych sektorach: San Siro, Marciaga czy Lomaso.

co się będzie działo ?

Wyjedziemy o 8 rano z Krakowa, dojazd na miejsce trwa ok. 12 godzin. Zbiórka w Borku Fałęckim, przy pętli autobusowej. Wieczorem będziemy na miejscu w Arco. Czeka nas miła niespodzianka: nigdzie nie będziemy podchodzić, rozłożymy tylko namioty i możemy robić kolację.

W Arco i okolicach nie można spać „na dziko” w skałach (potężne mandaty…). Dlatego będziemy korzystać z jednego z dwóch kampingów: ZOO albo Arco (koszt ok 10Eur). Na kampingach wszystkie potrzebne udogodnienia są dostępne. Innym rozwiązaniem jest wynajęcie kwatery. Przy 6-8 osobach wychodzi nawet taniej.
Ceny w sklepach są nieco wyższe niż w Polsce, a w sklepach wspinaczkowych nieco niższe więc warto tam właśnie zaplanować ew. zakupy.

Część rejonów jest dostępna „z buta” z kampingu, ale do większości będziemy podjeżdżać samochodem (niestety czasami są problemy z parkowaniem i trzeba znać patenty).
Po zakwaterowaniu zostaje nam tylko wspinanie. Wybór rejonów i dróg jest tak duży że każdy, nawet wyjątkowo wybredny wspinacz znajdzie tu dla siebie tyle miejsca, że nie zdąży wszystkiego spróbować nawet do końca swojego życia wspinaczkowego…
Drogi krótkie (kilkanaście metrów) i długie (200m), w słońcu i w cieniu, z widokami na jezioro i ukryte w dolinkach, mury skalne i turnie, łatwe, średnio trudne i trudne, obite i tredowe.
Co tylko wam sie zamarzy…

program

1. przejazd Kraków – Arco
2. wspinanie
3. wspinanie
4. wspinanie
5. wspinanie
6. wspinanie
7. wspinanie
8. wspinanie
9. wspinanie
10. wspinanie
11. wspinanie
12. wspinanie
13. wspinanie
14. wspinanie
15. wspinanie
16. powrót do Krakowa

 

na wasze życzenie możemy wykorzystać dzień restowy i wybrać się na fakultatywną wycieczkę do Werony lub trasą wokół Lago di Garda.

rok 2020
tur 1: 04-12.04
tur 2: 25.04-03.05 – cena 1.650 zł
tur 3: 30.05-07.06
tur 4: 05-13.09
tur 5: 10-18.10
tur 6: 07-15.11

cena: 1.450 zł

 

Cena obozu obejmuje:

 • ubezpieczenie NNW do kwoty 5.000 zł,
 • opiekę instruktora,
 • wspinanie „do bólu”.

Cena obozu nie obejmuje:

 • przejazdu Kraków – Arco (ok. 400-800 zł w obie strony),
 • noclegów na kampingu (ok. 12 euro/noc),
 • wyżywienia (ceny ok. 30% wyższe niż w Polsce),
 • wydatków natury osobistej.

Rezerwacja „na szybko” – na dole strony

 

Procedura rezerwacji:
 1. wybierasz dostępny termin i ilość potrzebnych miejsc,
 2. wypełniasz pola z danymi,
 3. potwierdzasz i wysyłasz tym samym wstępną rezerwację,
 4. przesyłasz na wskazane konto bezzwrotną opłatę za organizację obozu w wysokości 300 zł,
 5. w momencie otrzymania Twojego przelewu dostaniesz maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca, fakturę za wniesioną opłatę i wszystkie informacje logistyczne.

Pamiętaj że:

 • miejsca są zablokowane dla Ciebie przez trzy dni; masz wtedy czas na zrobienie przelewu opłaty za organizację obozu, po trzech dniach miejsce zwalniamy dla innych,
 • jeżeli robisz rezerwację tuż przed wyjazdem (7 dni), to powinieneś/powinnaś wpłacić od razu całość kwoty,
 • 7 dni przed obozem otrzymasz mailowe przypomnienie wraz z prośbą o dopłatę pozostałej części oraz numer konta podmiotu odpowiedzialnego za Twój wyjazd,
 • po jej wpłynięciu dostajesz potwierdzenie uczestnictwa w obozie oraz fakturę.

Dodatkowo:

 • jeżeli nie skończyłeś/-aś 18 lat, musisz mieć pisemną zgodę rodziców na wyjazd,
 • potrzebujesz trochę humoru i chęci do zdobywania wiedzy,
 • nie oczekujemy od Ciebie ponadprzeciętnej wydolności fizycznej, jednak chcielibyśmy wiedzieć o wszystkich dolegliwościach zdrowotnych, które mogły by uniemożliwić swobodne uczestnictwo w programie obozu. Wszystkie informacje będą poufne i tylko do wiadomości Instruktorów prowadzących szkolenie,
 • zapisując się na obóz i wysyłając opłatę za jego organizację równocześnie akceptujesz Regulamin kursów, szkoleń i obozów.

rok 2020

Kilimanjaro Szkoła Wspinania

Skontaktuj się z nami i wybierz kurs

+48 576 012 515

biuro@kilimanjaro.com.pl