Szczegóły kursu

Chcesz zbliżyć się do granicy 7000 m n.p.m. i zobaczyć, jak twój organizm reaguje na taką wysokość?

Pragniesz spełnić marzenia, żeby być „wyżej niż kondory”?

Pociągają cię latynoamerykańskie klimaty?

 

Aconcagua to leżący w Andach Południowych na terytorium Argentyny najwyższy szczyt Ameryki Południowej o wysokości 6962 m n.p.m. Szczyt tworzy rozległy, zbudowany przede wszystkim z granitów masyw pokryty wiecznymi śniegami i lodowcami spływającymi do wysokości 3900 m n.p.m.

Choć wejście na szczyt normalną drogą z doliny Horcones nie przedstawia większych trudności technicznych, to jednak wysokość i panująca tu zmienna pogoda nie pozwalają na lekceważenie tej „prostej” góry. Z drugiej strony właśnie dlatego Aconcagua może być doskonałym poligonem przed wyjazdem w najwyższe góry.

w trakcie wyjazdu:

  • poznasz zasady wyjazdów w wysokie góry pozaeuropejskie
  • poznasz w praktyce zasady prognozowania pogody – i to bez dostępu do Internetu
  • potrenujesz prawidłowe posługiwanie się rakami, czekanem i poruszanie w zespole związanym liną w terenie wysokogórskim
  • nauczysz się bezpiecznie i w każdych warunkach pogodowych poruszać po lodowcu, wykorzystywać mapę, kompas i urządzenia GPS
  • zobaczysz jak zachowuje się twój organizm na dużych wysokościach i nauczysz się prawidłowego procesu aklimatyzacji

czego się nauczysz ? Ten kurs to zimowe wprowadzenie w Tatry. Pokażemy ci góry jakie znasz z lata ale w warunkach zimowych i nauczymy bezpiecznie po nich poruszać w zimowym terenie turystycznym bez konieczności używania liny.

najpierw poznasz co to czekany i raki, jak ich używać, żeby pomagały a nie przeszkadzały
będziemy hamować upadki na stoku
nauczysz się jak zakładać szlak i jak torować w kopnym śniegu
nauczysz się prawidłowo układać stopy i pracować czekanem na zalodzonych szlakach
poznasz podstawowe zagrożenia w terenie wysokogórskim zimą i nauczysz się jak je minimalizować
przećwiczysz odszukiwanie zasypanych w lawinie za pomocą detektorów lawinowych,poznasz podstawy wiedzy lawinowej
w czasie wycieczki na jeden z okolicznych szczytów doszlifujesz zdobyte umiejętności-jeżeli pogoda i kondycja uczestników na to pozwoli.
jeżeli pogoda uniemożliw nam zdoywanie szczytów poznasz podstawy topografii i terenoznawstwa wysokogórskiego,  będziesz samodzielnie planował wycieczkę, chodził na azymut w różnych konfiguracjach, wykopiesz jamę śnieżną i kopiec, jeżeli będziesz miał ochotę, to się w niej prześpisz.

Różnica między latem a zimą jest spora, w górach nawet olbrzymia. Ten kurs wprowadzi cię w świat śniegu, lodu, raków i czekanów. Pamiętaj też że warto go uzupełnić pełnymi kursami: lawinowym i nawigacji, a jeżeli chcesz się dalej rozwijać to kolejnymi stopniami kursu zimowej turystyki wysokogórskiej. Kurs „intro” jest naszym autorskim programem i przygotowaliśmy go dla osób, które zamierzają chodzić po Tatrach zimą w terenie nie wymagającym używania asekuracyjnej liny wspinaczkowej. Dla przykładu przy sprzyjających warunkach śnieżnych i pogodowych są to Giewont, Świnica Taternicka, Zawrtat, Kozi Wierch od strony Pięciu Stawów, Mały Kozi Wierch, Zadni Granat, przełęcz Krzyżne i większość szlaków Tatr Zachodnich. Na tym wprowadzającym etapie większość z Was ma problem z poprawnym chodzeniem w rakach, hamowaniem upadków czekanem, planowaniem wycieczek w oparciu o elementarną wiedzę lawinową i nawigacyjną dlatego to właśnie te elementy są w programie „Intro”. Kurs „intro” nie jest kursem wymaganym przed kursem zimowej turystyki wysokogórskiej I stopnia- podstawowym !!!

dojazd:

samolot Warszawa – Santiago de Chile

na miejscu – transport lokalny

rok 2024

22.01-09.02

cena: 4200 zł + 1950$

 

Cena obejmuje:

  • wszystkie transfery na miejscu,
  • noclegi w hostelach Santiago (3 noce), Puente del Inca (2 noce) i Mendoza (1 noc),
  • pozwolenie na trekking w Parku Narodowym Aconcagua,
  • opiekę instruktorów/przewodników,
  • wypożyczenie niezbędnego sprzętu.

Cena nie obejmuje:

  • biletu lotniczego,
  • wydatków natury osobistej,
  • wyżywienia,
  • ubezpieczenia na wypadek konieczności korzystania z miejscowych zagranicznych wysokogórskich służb ratunkowych włącznie z opcją użycia helikoptera, kosztów leczenia w szpitalu oraz OC. Najlepsza specjalistyczna całoroczna ochrona na rynku obejmująca obszar Maroka to Bezpieczny Powrót PZU.

Rezerwacja „na szybko” – na dole strony

 

Procedura rezerwacji:
  1. wybierasz termin z dostępnych wypraw i ilość potrzebnych miejsc,
  2. wypełniasz pola z danymi,
  3. potwierdzasz i wysyłasz tym samym wstępną rezerwację,
  4. przesyłasz na wskazane konto bezzwrotną opłatę za organizację wyprawy w wysokości 500 zł,
  5. w momencie otrzymania Twojego przelewu dostaniesz maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca na wyprawie, fakturę za wniesioną opłatę i wszystkie informacje logistyczne.

Pamiętaj że:

  • miejsca są zablokowane dla Ciebie przez trzy dni; masz wtedy czas na zrobienie przelewu opłaty za organizację wyprawy, po trzech dniach miejsce zwalniamy dla innych,
  • jeżeli robisz rezerwację tuż przed wyjazdem (7 dni), to powinieneś/powinnaś wpłacić od razu całość kwoty,
  • 7 dni przed wyjazdem otrzymasz mailowe przypomnienie wraz z prośbą o dopłatę pozostałej części oraz numer konta podmiotu odpowiedzialnego za Twoją wyprawę,
  • po jej wpłynięciu dostajesz potwierdzenie uczestnictwa w wprawie oraz fakturę.

Dodatkowo:

  • jeżeli nie skończyłeś/-aś 18 lat, musisz mieć pisemną zgodę rodziców na udział w wyprawie,
  • potrzebujesz trochę humoru, odwagi i chęci do zdobywania szczytów,
  • nie oczekujemy od Ciebie  ponadprzeciętnej wydolności fizycznej, jednak chcielibyśmy wiedzieć o wszystkich dolegliwościach zdrowotnych, które mogły by uniemożliwić swobodne uczestnictwo w wyprawie. Wszystkie informacje będą poufne i tylko do wiadomości instruktorów/przewodników ją prowadzących,
  • zapisując się na wyprawę i wysyłając opłatę za jej organizację równocześnie akceptujesz Regulamin kursów, szkoleń i obozów.

 

Przygotowanie do wyprawy:
Istotnym elementem każdej wyprawy jest odpowiednie do niej przygotowanie. Warto, abyś wcześniej popracował nad swoją wydolnością i kondycją. Ważne, żeby zacząć ćwiczyć jak najwcześniej. Zdecydowanie odpuść intensywne treningi dwa tygodnie przed wyjazdem (szczególnie unikaj sportów kontaktowych – piłka nożna, koszykówka, siatkówka). Niestety, dosyć często zdarza się, że ludzie kilka dni przed wyprawą czy szkoleniem łapią uraz (najczęściej przeciążeniowy lub kontuzję) i muszą zrezygnować z wyjazdu. W tym wypadku często nie możemy już znaleźć zastępstwa, więc wpłacony zadatek przepada…
Najlepszą formą przygotowań są długie spacery, wędrówki po niższych górach oraz bieganie – najlepiej po urozmaiconym terenie.

spakuj na wyjazd:

konieczne polecane
paszport
kurtka od wiatru i śniegu
spodnie od wiatru i śniegu
zimowe buty górskie*
dużo ciepłych skarpet
spodnie z polara
stoptuty (ochraniacze)
polar cienki i gruby
rękawice zewnętrzne
rękawiczki wewn. x 2
czapka
adidasy
plecak (ok. 60l)
namiot
śpiwór
karimata
kijki teleskopowe
okulary lodowcowe
krem przeciwsłoneczny filtr min 35
przybory do szycia
czołówka
baterie zapasowe
lekarstwa własne
termos
kubek do picia
sztućce
rzeczy do mycia
maszynka do gotowania (najlepiej benzynowa)
aparat fotograficzny
kredka do ust
krem przeciwsłoneczny
ew. lekarstwa własne
kamizelka puchowa

* na Ance najlepsze będą specjalne zimowe buty skórzane lub techniczne (np. Scarpa Mont Blanc GTX), mogą być też inne buty dostosowane do zimy. Najlepiej z maksymalnie sztywną podeszwą. Mocowania do raków (ranty) nie są niezbędne. Buty plastikowe (skorupy) są zbyt sztywne.

Kilimanjaro Szkoła Wspinania

Skontaktuj się z nami i wybierz kurs

+48 576 012 515

biuro@kilimanjaro.com.pl