o szkole...


Waldek Niemiec

Z mojej inicjatywy i pomysłów szkoła rozwijała się w pierwszych dwunastu latach swojej działalności. Od roku 2016 do wpółprowadzenia szkoły zaprosiłem Piotrka Sztabę i teraz razem pracujemy już na wspólną markę Kilimanjaro.

Szkolę od ponad 30 lat (pełnoletność!) w skałkach, Tatrach latem i zimą oraz w innych górach Europy, ale dopiero po wielu latach zbierania doświadczeń zdecydowałem się na założenie własnej szkoły. Jestem również certyfikowanym (przez Polskie Stowarzyszenie Trenerów Outdoor) w kilku specjalnościach Trenerem Outdoor. Uczyłem się na błędach swoich i innych, podpatrywałem lepszych, gromadziłem doświadczenia i ... rezultat możecie poznać w praktyce.

Mam nadzieję, że dobrze wykorzystałem ten czas.

A dużo się działo...

Waldek Niemiec jest instruktorem alpinizmu Polskiego Związku Alpinizmu (nr leg. 125) i instruktorem sportu AWF specj. wspinaczka wysokogórska (nr leg. 1263/IS/SK/2007).

 

 

 

 

 

Piotr Sztaba

 Po 20 latach zbierania doświadczeń wspinaczkowych  to właśnie Waldek  namówił mnie do zostania instruktorem. Potem uczył mnie zawodu w swoje szkole, by po intensywnie przepracowanych czterech latach szkoleń zaproponować współprowadzenie szkoły. Słowem, wyciągnął mnie ze szkoleń dla biznesu, z którego sam odszedł kilka lat wcześniej.

Doświadczenie instruktora zdobywałem nie tylko w Kilimandzaro, szkolili mnie fachowcy Polskiego Związku Alpinizmu tacy jak: Wojtek Szyendera, Paweł Kopta, Jarek Liwacz, Boguś Kowalski i wielu innych, którzy pomogli mi się nauczyć tego trudnego zawodu.

Piotr Sztaba jest instruktorem Taternictwa Polskiego Związku Alpinizmu ( nr leg.410) i instruktorem sportu AWF specj. wspinaczka wysokogórska (nr.leg.36206/I/S/2012). Szkoli od 2011 w skałach, Tatrach, Alpach.

Więcej o nas dowiecie się  w zakładce "o nas" 

Jak szkolimy !

 Większość szkoleń prowadzimy osobiście, ale też współpracujemy z zaprzyjaźnionymi instruktorami PZA, według nas posiadających odpowiednie doświadczenie kwalifikacje i umiejętności pedagogiczne, które przy szkoleniu naszym zdaniem są kluczowe. Dodatkowo, w szkole jak to w szkole są nauczyciele z WF-u, geografii i matematyki i tak jest u nas. Zespół jaki tworzymy to różnorodne osoby pod względem charakteru, ale również kwalifikacji. Naszą ekipę najlepiej poznasz w trakcie szkoleń i wyjazdów a na razie możesz ją spotkać tutaj. Mamy nadzieję, że każdy z Was będzie mógł w naszej szkole znaleźć swojego nauczyciela. Takiego, którego pamięta się nawet po wielu latach, pracującego z pasją, inspiracją i troską o swojego ucznia. Nauczyciela do którego chciało się chodzić na zajęcia nawet gdy był to wymagający przedmiot.

 Skupiamy się na przekazaniu tego wszystkiego, co sami umiemy. Nie po to żebyście uzyskali kolejny papierek, ale zdobyli takie umiejętności i wiadomości, które pozwolą się Wam cieszyć bezpiecznym i efektywnym wspinaniem. Pokażemy Wam nasze góry i skały, które do dzisiaj są dla nas najważniejszą pasją w życiu, pomimo że czas przyprószył już siwizną nasze skronie.

 Prawie wszystkie nasze kursy prowadzimy według programów szkoleniowych Polskiego Związku Alpinizmu i oczywiście wszystkie wynikające stąd uprawnienia mozecie u nas zdobyć, jednak to potrzeby kursantów są dla nas kierunkiem rozwoju. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu szkoleniowym tworzymy nowe programy szkoleniowe aby wzbogacić ofertę i przygotowywać Was do realizacji Waszych marzeń, w słonecznych skałkach, szorstkim granicie tatrzańskim, w mikstowych ścianach podczas tatrzańskiej zimy i wśród surowych lodowców alpejskich.

 Gdzie wam się tylko zamarzy