obóz taternicki w Tatrach

wstęp

robiłeś kurs taternicki, ale cały czas potrzebujesz wsparcia

robiłeś kurs taternicki, ale dawno temu 

po taternickim szukasz partnera na wspinanie w Tatrach

na taternickim nie byłeś w MOku

Tatry - piękne bo nasze

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

co się będzie działo?

Wspinanie , wspinanie, odpoczynki, wieczory na Taborze.
To wstępny plan na ten obóz a plan szczegółowy napisze pogoda i Wasze umiejętności. 

Na obozie może być maksymalnie sześć osób. Od pięciu osób do waszej dyspozycji będzie instruktor taternictwa lub alpinizmu  PZA. Jeżeli na obozie będzie mniej osób to  będzie to nasz instruktor prowadzący Kurs taternicki. Na pierwsze wspinanie pójdziecie razem  na klasyka rejonu Mnicha. Zunifikuje Waszą wiedzę  asekuracyjną w podstawowym zakresie, zobaczy co w trawie piszczy, połączy Was w pary i będzie do Wasze  dyspozycji  w ścianie lub pod radiem na Taborze w kolejnych dniach gdy już się rozwspinacie. Będzie kierował Waszym wspinaniem dobierając go do Waszych umiejętności i pogody - on jest w tym fachowcem.  Jak będziecie chcieli pójść na  trudną drogę i będzie wolny to podpowie  w ścianie. Jak będzie miał swoją grupę kursową to będziecie mogli się wspinać na drogach obok, razem podchodzić a w zejściu pomoże nakierowując radiem. Pomoże też, gdy będziesz miał dylemat jak iść, albo już się zapchasz:), odtrąbi odwrót gdy pogoda zmieni się niespodziewanie, pomoże w podejściu czy zejściu. Naszą aspiracją jest wychowywać samodzielnych taterników ze wsparciem po kursie, ale nie zrobimy wszystkiego za Ciebie. Wieczorem w przeddzień wspinania Instruktor przeprowadzi odprawę, schematy, podejścia, zejścia, itd.. Jednym słowem cała nasza wiedza logistyczna jest do Waszej dyspozycji, niemniej wymagamy Twojego zaangażowania a instruktor nie będzie pełnił roli przewodnika. Naszym zadaniem jest doradzanie Wam na jakie dogi warto pójść, jakie są ładne a jakie takie sobie, jak pod nie podejść, jak zejść, jaki zabrać sprzęt, o której wyjść, kiedy odpoczywać, zarezerwuje noclegi. Pomożemy Wam stać się samodzielnymi w taternickim fachu jeżeli jeszcze po kursie taternickim potrzebujesz wsparcia.

 

   

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gdzie i jak

Cała nasza działalność wspinaczkowa będzie odbywała się w Dolinach: Rybiego Potoku (tam leży Morskie Oko), i ew. Pięciu Stawów Polskich.
Tam są najciekawsze, najdłuższe i najtrudniejsze ściany w Polsce. Trzeba pamiętać że w tym rejonie podejścia i zejścia są skomplikowane i czasami trudne, dlatego lepiej jak je zrobicie pod naszym okiem, szczególnie jeżeli ich nie znasz. Dominuje północna i północno-wschodnia wystawa ścian, co powoduje że ściany te są zimne i wysychają bardzo powoli. Ale za to jak już wyschną to piękniejszych w Polsce nie znajdziecie...

Do Zakopanego dojedziesz pociągiem lub autobusem, ale najlepsza jest kombinacja tych dwóch sposobów. Do Krakowa dojedź pociągiem, wysiądź na stacji Kraków Główny i dokładnie naprzeciw wyjścia z dworca odjeżdżają autobusy do Zakopanego. Ten sposób jest szybszy o ok. 2 godziny. Do dyspozycji masz autobusy PKS i prywatnych linii Trans-Frey i Szwagropol (ceny ok 25zł), odjazdy średnio co 15-25 min.

Następnie musisz się dostać z Zakopanego na Polanę Palenica. Busiki odjeżdżają z parkingu na przeciwko dworca PKS, kierunek Morskie Oko lub Polana Palenica. Tam wysiadasz i czeka Cię upojny spacer 8km drogą asfaltową na Włosienicę.Tuż za pawilonem gastronomicznym prowadzi ścieżka 10min na tabor (N49.21189° E20.07688°).


rzeczy do zabrania

  

Ponieważ to nie jest kurs tylko obóz dla osób już wspinających się samodzielnie to powinieneś; mieć własny sprzęt. Jeżeli będzie ci czegoś brakowało to mogę ew. pożyczyć, ale to naprawdę w ostateczności.


sprzęt

lina połówkowa 2x50m
uprząż
kask
buty wspin.
sprzęt osob.
ekspresy 10szt
karab. zwykł. 6szt
taśmy 5 szt
magnezja
kostki
friendy
haki
młotek

 

weź ze sobą koniecznie

 • dowód osobisty lub paszport
 • jeżeli nie skończyłeś jeszcze 18 lat to potrzebujesz pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w obozie

 

 

 

rzeczy do zabrania

konieczne polecane
kurtka od deszczu
adidasy lub sandały
krótkie koszulki
polar lub bluza sport
ciepły polar
plecak (ok. 40 l)
spodnie do wspinania
czołówka
śpiwór
przybory do szycia
lekarstwa własne
parasol
termos
kubek
sztućce
rzeczy do mycia
okulary przeciwsłoneczne
spodnie od deszczu
aparat fotograficzny
pomadka do ust
krem przeciwsłoneczny
     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

program

program

1.dojazd 
2. wspinanie
3. wspinanie
4. wspinanie
5. rest
6. wspinanie
7. wspinanie


Zaplanuj wolne do najbliższej niedzieli bo po obozie uczestnicy często zostają i wspinają się juz całkiem samodzielnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

terminy i ceny

terminy i ceny 2019r

 • 13-18.07
 • 10-14.08

 cena:   900 zł

Cena obejmuje:

 • ubezpieczenie
 • opiekę instruktora
 • wspinanie "do bólu"

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu
 • noclegów na Taborisku 25-35 zł
 • wyżywienia (własne)
 • wydatków natury osobistej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jak się zapisać?

jak się zapisać?

 • najlepiej najpierw wyślij mi maila This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  lub zadzwoń 609-055-363
 • potem powinieneś wpłacić zaliczkę (bezzwrotną) w wysokości 500zł/osobę, w tytule dopisz po prostu "obóz wspinaczkowy Tatry Polskie"
 • potwierdzę ci przejście zaliczki i w ten sposób masz zrobioną rezerwację
 • musisz mieć skończony kurs taternicki tub wspinaczki górskiej. Absolutnie odpada podejście typu: "jestem zaj.. w skałach i na panelu więc jakoś sobie poradzę"
 • jeżeli nie skończyłeś 18 lat to musisz mieć pisemną zgodę rodziców
 • nie oczekujemy od Ciebie ponadprzeciętnej wydolności fizycznej, jednak chcielibyśmy wiedzieć o wszystkich dolegliwościach zdrowotnych, które mogły by uniemożliwić swobodne  uczestniczenie w programie szkolenia. Wszystkie informacje będą poufne i tylko do wiadomości Instruktorów prowadzących szkolenie