obóz wspinaczkowy w Dolomitach

wstęp

chcesz poznać Dolomity - najpiękniejsze ściany w Europie

robiłeś kurs taternicki, ale cały czas potrzebujesz wsparcia

robiłeś kurs taternicki, ale dawno temu 

po taternickim szukasz partnera na wspinanie

d03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

co się będzie działo?

d34

Wspinanie , wspinanie, odpoczynki, wieczory na kampie w otoczeniu potężnych ścian.
To wstępny plan na ten obóz a plan szczegółowy napisze pogoda i Wasze umiejętności. 

Na obozie może być maksymalnie sześć osób. Od pięciu osób do waszej dyspozycji będzie instruktor taternictwa lub alpinizmu  PZA .Jeżeli na obozie będzie mniej osób to  będzie to nasz instruktor prowadzący Kurs taternicki. Na pierwsze wspinanie pójdziecie na jakąś krótszą (jak na Dolomity - czyli ok 7 wyciągów) drogę w otoczeniu Cortiny d'Ampezzo albo na bardzo krótką z cyklu "klasyk na Cinque Torri". Zunifikuje Waszą wiedzę  asekuracyjną w podstawowym zakresie, zobaczy co w trawie piszczy, połączy Was w pary i będzie do Waszej dyspozycji  w ścianie lub pod radiem w kolejnych dniach gdy juz się rozwspinacie. Bedzie kierował Waszym wspinaniem dobierając go do Waszych umiejętności i pogody - on jest w tym fachowcem. Jeżeli będziecie chcieli pójść na  trudną lub/i długą drogę a będzie wolny to podpowie w ścianie jak się nie pogubić i jak najlepiej rozwiązać trudności. Jak będzie miał swoją grupę kursową to będziecie mogli się wspinać na drogach obok, razem podchodzić a w zejściu pomoże nakierowując radiem. Pomoże też, gdy będziesz miał dylemat jak iść, albo juz się zapchasz:), odtrąbi odwrót gdy pogoda zmieni się niespodziewanie, pomoże w podejściu czy zejściu. Naszą aspiracją jest wychowywać samodzielnych taterników/alpinistów ze wsparciem po kursie, ale nie zrobimy wszystkiego za Ciebie. Wieczorem w przeddzień wspinania Instruktor przeprowadzi odprawę, omówi schematy, podejścia, zejścia, itd.. Jednym słowem cała nasza wiedza logistyczna jest do Waszej dyspozycji, niemniej wymagamy Twojego zaangażowania a instruktor nie będzie pełnił roli przewodnika.Naszym zadaniem jest doradzanie Wam na jakie dogi warto pójść, jakie są ładne a jakie takie sobie lub po prostu kruche, jak pod nie podejść, jak zejść, jaki zabrać sprzęt, o której wyjść, kiedy odpoczywać, zarezerwuje noclegi. Pomożemy Wam stać się samodzielnymi w górskim fachu jeżeli jeszcze po kursie taternickim potrzebujesz wsparcia.

 

   

 
 

 

gdzie i jak

d09

Dolomity to rozległe pasmo, dzieli się na kilka mniejszych rejonów. Wg nas oferuje najpiękniejsze ściany i najpiękniejsze drogi w całej Europie. Dzięki absolutnie pionowym ścianom i krótkim podejściom możemy cieszyć się estetycznym wspinaniem praktycznie dzień po dniu. Drogi są częściowo ubezpieczone ale trzeba dokładać bardzo dużo własnych przelotów, zdecydowanie więcej niż w Austrii czy w Tatrach. Działać będziemy głównie w okolicy Cortiny d'Ampezzo, w rejonach Tafana di Rozes, Lagazuoi i Nuvolao, chociaż nie wykluczam, że przejedziemy jeszcze gdzieś indziej...

 

jak dojechać?


Musisz jedynie dostać się do Krakowa. Stąd zabiorzemy ćię samochodem. Dojazd na miejsce trwa ok. 12 godzin z godzinną przerwą, na rozprostowanie kości gdzieś po drodze. Dlatego wyjedziemy z Krakowa o 8 rano. Zbiórka w Borku Fałęckim, przy pętli autobusowej.

Na dojazd musimy się niestety zrzucić. Koszt na osobę w obie strony to 350-700zł, w zależności od tego, którym samochodem pojedziemy i ile będzie w nim siedziało osób. Składa się na to paliwo (samochody są duże...), autostrady (Czechy, Słowacja, Austria) itp.

Wieczorem będziemy w Cortinie d'Ampezzo. Czeka nas miła niespodzianka: nigdzie nie będziemy podchodzić, rozłożymy tylko namioty i możemy robić kolację.

 

spanie

Mamy dwie wersje: niskobudżetową i normalną:

Jeżeli zdecydujecie się zredukować do minimum koszty, spać będziemy we własnych namiotach. Niestety, nie będzie to całkiem legalny camp, takowe we Włoszech są koszmarnie drogie i oddalone od interesujących nas ścian. Ale takie dzikie biwakowanie jest tam tolerowane, pod warunkiem, że wiesz gdzie można się rozbić. Nie będzie ciepłej wody i prysznica, jedynie czysty strumyk obok. 


Jeżeli koszty nie będą Nas bardzo ograniczały to do dyspozycji mamy kilka wygodnych kampingów wokół Cortiny. Koszt ok 12Eur/dobę. Dostępne są wszystkie udogodnienia.

Ponieważ nie musimy nic nosić, więc weźmiemy z Krakowa wszystko, co tylko będziemy potrzebować. Do większego sklepu (Cortina d'Ampezzo) dojedziemy samochodem w 30 min, ceny są nieco wyższe niż w Polsce.


rzeczy do zabrania

 

Ponieważ to nie jest kurs tylko obóz dla osób już wspinających się samodzielnie to powinieneś; mieć własny sprzęt. Jeżeli będzie Ci czegoś brakowało to mogę ew. pożyczyć, ale to naprawdę w ostateczności.


d13

sprzęt

lina połówkowa 2x60m
uprząż
kask
buty wspin.
sprzęt osob.
ekspresy 12szt
karab. zwykł. 6szt
taśmy 5 szt
magnezja
kostki
friendy
w dużej ilości

 

weź ze sobą koniecznie

 • dowód osobisty lub paszport
 • jeżeli nie skończyłeś jeszcze 18 lat to potrzebujesz pisemną zgodę rodziców na uczestnictwo w obozie

 

 

 

rzeczy do zabrania

d24

konieczne polecane
kurtka od deszczu
adidasy lub sandały
krótkie koszulki
polar lub bluza sport
ciepły polar
plecak (ok. 40 l)
spodnie do wspinania
czołówka
namiot
karimata
śpiwór
sprzęt do gotowania
przybory do szycia
lekarstwa własne
parasol
termos
kubek
sztućce
rzeczy do mycia
okulary przeciwsłoneczne
spodnie od deszczu
aparat fotograficzny
pomadka do ust
krem przeciwsłoneczny
     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

program

d28

program

1.dojazd i ew. wspinanie
2. wspinanie
3. wspinanie
4. wspinanie
5. wspinanie
6. wspinanie
7. wspinanie
8. wspinanie
9. wspinanie i powrót

 

 Oczywiście po kilku dniach odpoczynek, zakupy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

terminy i ceny

d35

terminy i ceny 2019r

 • 13-21.07
 • 10-18.08

 cena:   1.500 zł

Cena obejmuje:

 • ubezpieczenie
 • opiekę instruktora
 • wspinanie "do bólu"

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu (350-700zł)
 • noclegów na kampingu ok 12Eur
 • wyżywienia (własne)
 • wydatków natury osobistej
 • ubezpieczenia na wypadek konieczności korzystania z miejscowych zagranicznych wysokogórskich służb ratunkowych włącznie z opcją użycia helikoptera, kosztów leczenia w szpitalu, oraz OC. Najlepsza specjalistyczna całoroczna ochrona na rynku to Bezpieczny Powrót PZU oraz członkostwo w klubie Alpenvereine Polska ( korzystne również w przypadku noclegów w alpejskich schroniskach-zniżki do 50% na noclegi). Warunki co najmniej takich ubezpieczeń są konieczne w innych ubezpieczaniach krótkoterminowych. Nie zapomnij się ubezpieczyć przed wyjazdem bo przelot do szpitala ze skręconą kostką może być najdroższa taksówką w twoim życiu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

jak się zapisać?

 

jak się zapisać?

 • najlepiej najpierw wyślij mi maila This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  lub zadzwoń 609-055-363
 • potem powinieneś wpłacić zadatek (bezzwrotny) w wysokości 500zł/osobę, w tytule dopisz po prostu "obóz wspinaczkowy Dolomity"
 • zapisując się na kurs i wysyłając zadatek równocześnie akcpetujesz Regulamin kursów, szkoleń i obozów
 • potwierdzę ci przejście zadatku i w ten sposób masz zrobioną rezerwację
 • musisz mieć skończony kurs taternicki tub wspinaczki górskiej. Absolutnie odpada podejście typu: "jestem zaj.. w skałach i na panelu więc jakoś sobie poradzę"
 • jeżeli nie skończyłeś 18 lat to musisz mieć pisemną zgodę rodziców
 • nie oczekujemy od Ciebie ponadprzeciętnej wydolności fizycznej, jednak chcielibyśmy wiedzieć o wszystkich dolegliwościach zdrowotnych, które mogły by uniemożliwić swobodne  uczestniczenie w programie szkolenia. Wszystkie informacje będą poufne i tylko do wiadomości Instruktorów prowadzących szkolenie

d30