ekipa

Tu poznasz większość naszej ekipy

Wojtek Szymendera

 

Wspina się dłużej niż sięga nasz pamięć. Szkoli od zawsze. Postać historyczna: pierwszy zwycięzca pierwszych zawodów wspinaczkowych w Polsce. A tak na poważnie: setki a nawet tysiące dróg w górach całego świata, latem i zimą, na mokro, na sucho, na "jak tylko się da", niezliczona ilość dni przewspinanych w skałkach, na poważnie i na wesoło. Właściciel olbrzymiego doświadczenia i niezgłębionych pokładów cierpliwości. Ulubiona zabawka: rowerek.

szkolenie skałkowe, obozy wspinaczkowe.

Instruktor Alpinizmu PZA, Instruktor  sportu specjalność: Wspinaczka Wysokogórska. 

 

 

 

Olga Niemiec

Po tacie odziedziczyła jedynie wszystko co najlepsze (mam taką nadzieję). Po mamie upór (ona nazywa to konsekwencją). Po obojgu rodzicach dryg do wspinania. Cały czas w treningu. Czas spędza na wspinaniu (głównie) i opieką nad dwójką szkrabów: Lilcią i Kubusiem. W wolnych chwilach nie zajmuje się niczym bo wolnych chwil nie ma. Doskonały wspinacz skalny i balderowy.

Szkolenia skałkowe, obozy, treningi.

Instruktor Sportu, specjalność : Wspinaczka Sportowa

Przemek Pawlikowski

 

Po ojcu Macieju odziedziczył wszystko co dobre no może poza zimowymi wejściami na ośmiotysięczniki, a dodatkowo od kołyski w górach, cierpliwy do bólu, wiecznie uśmiechnięty, skupiony na pracy, narciarko wariat :)

Szkolenia z narciarstwa wysokogórskiego 

Instruktor narciarstwa wysokogórskiego PZA

 Piotr Bucki

Powiew stolicy w naszej ekipie:). Ciekawy humor, częsty uśmiech, drobiazgowy, empatyczny, bogaty doświadczeniem wspinania i życia słowem dobry instruktor.

Sekcje, treningi, obozy, kursy skałkowe, kursy taternickie.

Instruktor Taternictwa PZA,

Instruktor  sportu, specjalność: Wspinaczka Wysokogórska. 

 

Igor Niemiec

 

Klon Igi. Wspina się od kiedy nauczył się chodzić. Przez pierwsze 5 lat samodzielnego wspinania ukierunkowany na zawody. Ale też od dzieciństwa wspina się ścianowo w Tatrach, potem Dolomitach. Zjeździł z tatą i siostrą pół Europy i część świata. Ogródki skalne Maroka, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Austrii, Wysp Kanaryjskich, Chorwacji, Krymu zna lepiej niż Skałki Podkrakowskie. Oprócz wspinania opiekuje się hufcem Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Jak zostanie mu trochę czasu to wpada na Politechnikę na zajęcia z geofizyki.

Szkolenia skałkowe, obozy.

Instruktor Sportu

specjalność: Wspinaczka Sportowa

 

Maciek Długosz „Długi”

Po 11 latach wspinania i 7 latach zawodowego szkolenia nabył nie tylko doświadczenie ale i właściwy dystans. W grze w cyferki doszedł wysoko, chociaż wszystkiego chyba jeszcze nie powiedział... Tryb sportowca  w ekipie: sportowa sylwetka, sportowy? (ech, te fajki) tryb życia. Ma dwa ulubione miejsca na tym świecie: Maroko i "Dym".

szkolenie skałkowe, obozy wspinaczkowe, treningi

Instruktor Skalny PZA, Instruktor sportu, specjalność: Wspinaczka Skałkowa

 

Iga Niemiec

Klon Igora. Wspina się od kiedy nauczyła się chodzić. Podobnie jak Igor najpierw zajmowała się wspinaniem zawodniczym, potem (a w zasadzie

równolegle) wspinała się górach. Pasjami lubi podróże więc jak tylko może urywa się w skały Europy i świata. Podobnie jak Igor: wspinała się w Maroku, Hiszpanii, Grecji, Turcji, Austrii, na Wyspach Kanaryjskich, w Chorwacji, na Krymie. Typ naukowca (chyba po mamie), absolutnie zakręcona na punkcie biotechnologii.

Szkolenia skałkowe, obozy.

Instruktor Sportu

specjalność: Wspinaczka Sportowa

 

Boguś Słama „Bobas”

Historia polskiego alpinizmu, erudyta, gawędziarz, ale też doskonały wspinacz. Prawie 20 letni kierownik Betlejemki.  Mały , średnio przystojny jednak zawsze w towarzystwie pięknych pań- coś w nim jest. Mówi co myśli i gdy chce to  potrafi być mistrzem riposty. Wykłady z Bobasem na długo pozostają w pamięci.

Szkolenia: taternickie letnie i zimowe, lodowe, turystyczne, alpejskie, przewodnictwo również alpejskie.

Instruktor Alpinizmu PZA, Instruktor  sportu, specjalność: Wspinaczka Wysokogórska.  

Przewodnik IVBV

 

Kaziu Liszka

Przewodnik tatrzański "najwyższej klasy". Nie tylko sam prowadzi, ale i uczy prowadzić innych. Spora część środowiska przewodnickiego wyszła spod jego ręki. Z grupami zjeździł chyba cały świat. Na prowadzeniu w górach zjadł zęby i daje się to wyraźnie zauważyć. Ma luźny stosunek do pojawiających się problemów co zazwyczaj skutkuje ich samorozwiązaniem. Jak sam o sobie twierdzi: "chyba wesoły". Ulubione góry: peruwiańskie Andy.

przewodnictwo tatrzańskie letnie i zimowe, trekkingi i wyprawy

Przewodnik Tatrzański  klasy I